zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuwroclaw.com daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Barbara Paulina Krygowska 2017-03-11 16:30:44

  Pan puding nie wie , że to Polacy zbudowali i postawili Iglicę w 1948. Póżniej pracownicy Mostostal kladli i stawiali konstrukcję do renowacji bez problemu 2 lub 3 razy. Byli to jednak fachowcy sprzed epoki przetargów i firm jednoosobowych wynajmujących podwykonawców.

 • ~puding 2017-03-11 11:31:27

  Niemcy bez problemu zbudowali i postawili iglice a polacy nieudaczniki ze wszystkim maja problem

 • ~Patryk 2017-03-10 16:00:27

  Kolejny bezużyteczny pomysł realizowany w zły sposób. Padnie za góra pół roku

 • ~Zając 2017-03-10 15:39:16

  Wszyscy to chorągiewki oprócz Augustynowskiej - tylko ona nie miała przeszłości politycznej przed nowoczesną.

 • ~Artur Żabicki 2017-03-10 15:08:34

  Miejsce wypadku...............obejrzał prokurator?,tylko je obejrzał i odjechał szanowna redakcjo?,a dalsze czynności powierzył innemu prokuratorowi?Ech coś jest nie tak jak prokurator tylko ogląda miejsce wypadku i...................

 • ~ 2017-03-10 10:40:35

  Wszyscy wymienieni to polityczne chorągiewki, w ciągłym poszukiwaniu lepszej koniunktury politycznej (kiedyś PO teraz .N).
  Ludzie bez zasad, byle przy korycie!

 • ~Basten 2017-03-10 09:15:49

  Ogólnie te zmiany związane z kasownikami, pre paidami etc na plus

 • ~patchwork 2017-03-09 20:06:26

  Tylko kogo to interesuje i tak nie mają najmniejszych szans:) pewnie błędy ortograficznie w nazwie by robili znając intelekt tych ludzi.

 • ~Paweł Choptowy 2017-03-09 18:55:01

  Automaty sprzedające bilety MPK są co kilka minut okradane.Fachowcy blokują zapałką ,i obserwują z daleka jak ktoś został oszukany i moneta został w otworze wlotowym. Oszukana osoba wsiada, do pojazdu MPK I i pozostawia pieniądze.Za chwilę fachowiec,z drutem zakończonym haczykiem podchodzi i sprytnie odzyskuje pieniądze.Ostatnio tak obserwowałem .dwóch takich fachowców przy Dworcu Głównym w ciągu 20 minut 6 razy odzyskiwali drobne z automatu.W między czasie popijając nalewkę .Taką sytuacje zaobserwowałem dzisiaj na ul Dworcowej na pl Grunwaldzkim. Automaty są blokowane moim zdaniem w tych miejscach ,gdzie jest bardzo duży ruch miejski. Ale jeszcze jedno moje spostrzeżenie ,wystarczy popatrzeć na chodnik przy automacie jest zablokowany mnóstwo zapałek połamanych. Lecz nikt z tym nie robi !Mała szkodliwość społeczna.

 • ~Mat Jar 2017-03-08 18:57:22

  To co przeoczyło większość opiniodawców to dość istotny fakt, że od ponad 15 lat mamy w masowym użyciu coś takiego jak internet. Niestety dyskurs obecnej klasy politycznej zdaje się tego nie uwzględniać, a słowo to nie pojawiło się w ich opiniach ani razu. Widać nawet gołym okiem na ulicach, że mieszkańcy Wrocławia są już przynajmniej 10 lat do przodu przed naszymi politykami i kontaktują się ze sobą za pomocą grupowych komunikatorów.

  Przestrzeń intenetu jest wciąż niezagospodarowana przez polityków, którzy w sieci przed swoimi wyborcami, a de facto pracodawcami, zasłaniają się za pomocą sprytnych PR-owców i powiedzmy wprost - internetowych "troli". Traktują to medium z dystansu, na odczepkę, a głos Obywateli, którzy używają tego medium, starają się włożyć do małego wiaderka z napisem "Internauci". Niestety (dla polityków) Internauci to jest obecnie większość Wrocławian.

  Moim zdaniem przyszłość rad osiedli jest w wykorzystaniu nowych mediów. Nowoczesny radny to osoba, która w swoim komunikatorze (od gadu-gadu po WhatsAppa) ma swoich mieszkańców, którzy są w stanie BEZPOŚREDNIO zwrócić się do niego kiedy jest taka potrzeba. On zaś powinien mieć w swojej internetowej książce telefonicznej kontakty do wszystkich służb i instytucji, które są danemu obywatelowi potrzebne.

  Niestety polskie prawo z trudem dopasowuje się do wymogów e-administracji, która staje sie już standardem. Z tego też powodu Internauci tak jak ryby, głosu nie mają, a ma go rzekomo "rada" składająca się z od lat tych samych osób, których z punktu widzenia młodego, a aktywnego obywatela "nie ma", bo nie kontaktują się z lokalną społecznością przez Internet. A przynajmniej nie w sposób sprawny i transparentny.

  Pomysłem na zaktywizowanie mieszkańców Wrocławia do większego zainteresowania się działalnością radnych osiedlowych i urzędników jest Wirtualny Ratusz oraz Wirtualne Rady Osiedli. Dzięki Internetowi aktywny udział we współdecydowaniu o funkcjonowaniu osiedla będą mogły mieć także osoby, które do tej pory nie agnażowały się na przykład ze względu na ograniczenia czasowe lub zdrowotne. Już dzisiaj są dostępne takie narzędzia.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Kto będzie nowym prezydentem Wrocławia
Oddanych głosów: 565