zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuwroclaw.com daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Basten 2017-02-23 10:46:12

  Dołączenie do ministerialnego projektu jak najbardziej słuszne, warto w tym uczestniczyć i mieć szanse na autobusy po preferencyjnych warunkach. Pytaniem jest jak rządowi wyjdzie realizacja w praktyce tego projektu, a to trudno przewidzieć, a ja szklanej kuli i zdolności profetycznych nie posiadam ;)

 • ~mdj11 2017-02-22 19:22:29

  Niech włodarze miasta zlikwidują jeszcze jedną zajezdnię, bo te przy Legnickiej i Wróblewskiego, to za mało!!! Wtedy następnie powiedzą, że trzeba wydatkować dodatkowe ekstra środki na zbudowanie nowej zajezdni. Najlepiej zaciągając kolejny kredyt. A co tam, przecież to nie "Oni" później będą zwracać te pieniądze.

 • ~ronwe 2017-02-22 16:52:47

  Jestem rozczarowany informacją jaką przeczytałem odnośnie propozycji zielonych ścian. Przede wszystkim pomysł tworzenia zielonych ścian jako elementu pozytywnie wpływającego na środowisko jest słuszny. Natomiast dziwi mnie informacja, że zamiast promować Polskie rozwiązania – w tym rozwiązania, które powstały we Wrocławiu promuje się rozwiązania Niemieckie. Ponadto jako naukowiec jestem jeszcze bardziej zdziwiony promocją niepotwierdzonych informacji ze strony producenta (który de facto na swojej stronie może napisać co uważa) odnośnie możliwości filtracyjnych ich produktu. Właściwości te zależą przede wszystkim od gatunku roślin oraz pokrycia liści włoskami. Biorąc nawet pod uwagę jedynie współczynnik LAI (leaf area index) łatwo jest stwierdzić nierzetelność informacji dotyczące ścian z mchu. Średni wskaźnik dla zielonych ścian wynosi LAI – 3 do 5 m2/m2. Pojedyncze drzewo (np. Pice abies - świerk pospolity: LAI – 10 m2/m2; Acer campestre - klon polny: LAI- 6 m2/m2). Tak więc biorąc jedynie to pod uwagę 17m2 zielonej ściany z mchu może zbliżyć się do właściwości 8-10 drzew, a nie 275! Także przebadane właściwości fitoremediacyjne roślin w tym drzew, krzewów i bylin mogą wskazywać jakie właściwości może posiadać dany metraż zielonej ściany.
  Ponadto sformułowanie „działanie specjalnego mchu” świadczy o braku poświęcenia czasu dla zainteresowania się technologią. W tym produkcie w strefie klimatu śródziemnomorskiego jedynie 10% stanowi mech. I to nie jakiś specjalny tylko ten sam gatunek (ponadto częściowo chroniony), który występuje w Polskich lasach. Ponieważ mech rośnie w stanowiskach cienistych w prezentowanym produkcie jest on jedynie dosadzany do doniczek gdzie znajdują się inne rośliny (rozchodniki, tymianek). Jest t widoczne na udostępnionych przez firmę zdjęciach i filmikach. Także należy zwrócić uwagę, że ten produkt jest w formie StartUpu – czyli w fazie rozwojowej i wymaga jeszcze wiele badań i testów w warunkach środowiskowych a nie laboratoryjnych.
  Z poważaniem dr inż. Daniel Skarżyński

 • ~Damian Kalisz 2017-02-20 16:36:00

  Ciekawe jaki most na Odrze.

 • ~Marrick Just 2017-02-19 00:12:40

  Jeszcze rozbrzmiewają echa komunistycznej okupacji Polski... Ciekawe kiedy stalinowskie sługusy i inni samozwańczy "profesorowie" zostaną usunięci z piedestałów?

 • ~Pablo Igrek 2017-02-18 15:28:51

  No jasne dodatkowy milion dla Śląska. Ile jeszcze miejskiej kasy ma pójść na tych patałachów?

 • ~Magdalena Jaszcza-Stróżyk 2017-02-13 23:52:17

  Al. Piatów? Jakaś nowa aleja chyba... Nie czepiam się do literówek w komentarzach, ale twórca artykułu powinien sprawdzić, nim opublikuje.

 • ~igawa 2017-02-13 23:15:53

  Codziennie ludzie ryzykują zdrowie i życie chodząc na przystanek by dostać się do pracy, czy potrzebna jest tragedia by ktoś z władz miasta zwrócił uwagę na ten problem? Osobiście uważam, że ignorowanie tego problemu przez radnych powinno być uznane w przypadku tragedii za współodpowiedzialność.

 • ~Dariusz Niszewski 2017-02-13 21:13:26

  Andrzejowi Wajdzie należy się ulica we Wrocławiu i oczywiście rejon dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych jest jak najbardziej odpowiedni. Szkoda tylko, że będzie to ulica bez adresów. Po jednej stronie fragment ZOO po drugiej fragment Parku Szczytnickiego.

 • ~Red Hat 2017-02-13 11:17:20

  W mojej opinii zachowanie miasta jest daleko niepoważne, za co powinny polecieć głowy. To skandal, żeby kilka tysięcy mieszkańców Wrocławia, musiało dopinać się o swoje bezpieczeństwo.

  Gdyby na tej drodze ucierpiał ktoś z rządu - np. został potrącony, jestem przekonany, że budowa ruszyłaby następnego dnia, a wszystkie "zawiłości prawne" okazałyby się drobnym problemikiem na chuchnięcie ;)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Kto będzie nowym prezydentem Wrocławia
Oddanych głosów: 554