Koszykówka

Co za historia! Co za emocje! Co za sukces! Śląsk Wrocław z medalem
0

Zrobili to! Po nieprawdopodobnych emocjach, wzlotach i upadkach, niesamowitej końcówce, ale udało się. Koszykarze Śląska Wrocław pokonali po dogrywce Legię Warszawa 86:85 i zostali brązowymi medalistami Energa Basket Ligi za sezon 2020/21.

2021-04-25 17:43 Autor: Bartosz Królikowski
WKS wciąż walczy o marzenia! Śląsk wygrywa z Legią i w niedzielę zagra decydujący mecz
0

Koszykarze Śląska mieli nóż na gardle, ale w świetnym stylu go odepchnęli i w niedzielę zagrają mecz z gatunku „wszystko lub nic”. Śląsk Wrocław zrewanżował się Legii Warszawa, pokonując stołeczny zespół 84:73. Tym samym wyrównał stan rywalizacji na 1:1.

2021-04-24 22:39 Autor: Bartosz Królikowski
Kiepski mecz i porażka WKS-u. Koszykarski Śląsk przegrał pierwszy mecz o brąz
0

Zabrakło skuteczności oraz konsekwencji w defensywie. Koszykarze Śląska Wrocław, po słabym w swoim wykonaniu meczu, przegrali 72:84 z Legią Warszawa. Tym samym są o jedną porażkę od powrotu z Ostrowa Wielkopolskiego bez medali.

2021-04-22 22:37 Autor: Bartosz Królikowski
Walka o medal jeszcze się nie skończyła! Koszykarski Śląsk zagra z Legią o brąz w ostatniej rywalizacji tego sezonu
0

Choć Śląsk Wrocław przegrał w półfinale z Zastalem Zielona Góra, ich marzenia o medalu nie obróciły się jeszcze w niwecz. Wciąż bowiem mogą zdobyć krążki brązowe, czyli wyrównać wynik sprzed 13 lat, będący póki co ostatnim podium WKS-u. W ostatnim akcie tego sezonu zmierzą się w rywalizacji do dwóch zwycięstw z Legią Warszawa.

2021-03-22 08:00 Autor: Bartosz Królikowski
Koniec marzeń o finale. Koszykarski Śląsk po raz trzeci przegrywa z Zastalem i zagra o brąz
0

Pokazali charakter, grali do samego końca, lecz to było za mało. Koszykarze Śląska Wrocław po raz trzeci przegrali z Zastalem Zielona Góra (75:80) i ponieśli porażkę w półfinałowej rywalizacji. Tym samym WKS czeka walka o brązowy medal.

2021-04-16 23:37 Autor: Bartosz Królikowski
Tym razem bez większych szans. Śląsk ponownie przegrał z Zastalem
0

Koszykarski Śląsk Wrocław znów słabszy od Zastalu Zielona Góra. Wrocławianie tym razem nie byli w stanie na dłuższą metę przeciwstawić się mistrzom Polski i przegrali 76:87. Tym samym Zastal prowadzi już 2:0, a WKS jest jedną porażkę od przegrania półfinałowej rywalizacji.

2021-04-14 22:23 Autor: Bartosz Królikowski
Szło dobrze… aż do ostatniej kwarty. Koszykarski Śląsk przegrał pierwszy mecz z Zastalem
0

Koszykarze Śląska Wrocław przegrali pierwszy mecz półfinałowej rywalizacji z Zastalem Zielona Góra 90:97. Wrocławianie przez trzy kwarty grali z mistrzami Polski jak równy z równym, a nawet długimi fragmentami lepiej, ale o porażce zadecydowała ostatnia kwarta.

2021-04-13 22:25 Autor: Bartosz Królikowski
Czas na rozgrywkę ostateczną. Koszykarski Śląsk zawalczy z mistrzami w półfinale EBL
0

Punkt kulminacyjny sezonu 2020/21 Energa Basket Ligi nadszedł. Cztery zespoły, co najmniej 20 dni zaciętej rywalizacji o medale, a na koniec jeden mistrz Polski. Koszykarze Śląska Wrocław dotarli do półfinału EBL i w Ostrowie Wielkopolskim zawalczą o pierwszy od 13 lat medal dla wrocławskiej męskiej koszykówki. Tu poziom trudności wzrasta do maksimum. Zwłaszcza, że ich półfinałowym rywalem będzie obrońca tytułu, dominator fazy zasadniczej, Zastal Zielona Góra.

2021-04-13 08:00 Autor: Bartosz Królikowski
Nieprawdopodobny horror, ale z happy-endem. Śląsk Wrocław w półfinale Energa Basket Ligi!
0

Emocjami które mieliśmy nie tylko w tym spotkaniu, ale całej tej rywalizacji, można by obdzielić kilka innych. Śląsk Wrocław po istnym koszykarskim thrillerze pokonał po dogrywce Trefl Sopot 83:81 i awansował do półfinału Energa Basket Ligi, wygrywając ćwierćfinał 3:1!

2021-04-07 20:18 Autor: Bartosz Królikowski