Reklama

Gwiazdy muzyki niemieckiej na weekend we Wrocławiu!

04/10/2012 00:00

Zbliża się najważniejszy weekend piątej edycji AVANT ART FESTIVAL. Od piątku do niedzieli (5-7 października) we Wrocławiu wystąpią gwiazdy niemieckiej sceny muzycznej. Usłyszymy ekscentryczną formację Bonaparte, aż trzech artystów wytwórni Raster-Noton, w tym Kangding Ray. Po raz pierwszy w Polsce wystąpią DAF - dziadkowie techno i pionierzy electropunka. Na obchody 10-lecia wytwórni Project: Mooncircle do Wrocławia przyjadą m.in. Gordon i Robot Koch. Finał weekendu to koncert Moritz Von Oswald Trio - trzech możnowładców niemieckiej elektroniki, z doskonałym Vladislavem Delayem. Muzyczną ucztę dopełnią Denseland i FM Einheit.


 5 października będzie można skosztować najlepszych potraw z muzycznego menu 5. edycji AVANT ART FESTIVAL. W Eterze wystąpią bowiem Bonaparte oraz wybitni muzycy wytwórni Raster-Noton. Kangding Ray to artysta tworzący „abstrakcyjną muzykę basową”. To dźwięki pełne chłodnych prądów, melodii zakamuflowanych w rytmie i eleganckich bitów wycyzelowanych ze spartańskim rygorem.

Z kolei Byetone to żywiołowy taniec i zaduma nad artyzmem, wpadająca w ucho melodyjność i surowość wykorzystanych środków, najnowsza technologia i sentymentalna wycieczka w przeszłość muzyki. Frank Bretschneider – obok Olafa Bendera i Alva Noto to jeden z trzech ojców-założycieli wytwórni Raster-Noton. Jego muzyka opisywana jest jako abstrakcyjny analogowy puentylizm, kompozycje przyszłości, które powinny wypełniać futurystyczne poczekalnie i hale portów kosmicznych czy też jako nowatorskie, pełne organiczności techno.

Taneczną noc w piątek otworzy formacja Bonaparte – muzyczni szaleńcy z Berlina, którzy zagrają muzykę pełną melodyjności i tanecznych rytmów, opartą na tradycyjnych gatunkach w rodzaju bluesa czy folku, ale do granic możliwości nasyconą miejskimi stylistykami elektro, hip hopu i dubstepu. W sobotę, 6 października, odbędzie się najbardziej wyczekiwany koncert festiwalu – w Imparcie wystąpi DAF – żywa legenda z Niemiec. To jedna z najważniejszych formacji lat 80. XX wieku, która swoją twórczością stanowiła podwaliny pod takie gatunki jak electro czy EBM. Później swoje 10-lecie świętować będzie wytwórnia Project: Mooncircle. W Puzzlach wystąpią Robot Koch, Rain Dog, Long Arm i Gordon – założyciel wytwórni.


Na finał weekendu z najlepszą muzyką niemiecką, 7 października, zagra Moritz Von Oswald Trio – supergrupa złożona z możnowładców niemieckiej elektroniki - Moritz Von Oswald zajął się opanowaniem instrumentów elektroakustycznych, Loderbauer korzysta z analogowych syntezatorów, a Vladislav Delay powraca do swoich początków i gra na perkusji.

W sercu tej epickiej wyprawy tkwi marzenie o połączeniu w jedną współgrającą całość dorobku klasycznego berlińskiego techno z jazzem Milesa Davisa, krautrockowym szaleństwem geniuszy z Can i neoklasycyzmem Igora Strawińskiego. To przyswajalny lecz nie pozbawiony ambicji i oryginalności fusion jazz przefiltrowany przez historię dub techno. W niedzielę zagrają też Denseland poruszający się w strefie pomiędzy wolną improwizacją a post-punkiem oraz FM Einheit – wizjoner perkusjonaliów, który w Helios Nowe Horyzonty zakończy 1. AVANT ART FILM – przegląd niemieckich filmów o muzyce.

Więcej informacji tutaj.


bs/inf.pras

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości