Ambitny Pałac postraszył Impelki [RELACJA]

2017-03-13, Autor: prochu

Impel Wrocław podtrzymuje zwycięską serię! Impelki w 24. kolejce Orlen Ligi pokonały Pałac Bydgoszcz, ale zdecydowanie nie było to łatwe spotkanie - by odnieść kolejny ligowy sukces, podopieczne Marka Solarewicza potrzebowały aż pięciu setów.

Bydgoszczanki do spotkania przystąpiły mocno zdeterminowane, bo mecz ten miał dla nich dwa wymiary. Pokonanie wicelidera tabeli na jego terenie to zawsze dodatkowy prestiż, ale przede wszystkim chodziło o przerwanie niechlubnej passy siedmiu przegranych z rzędu w Orlen Lidze. Tę determinację było widać już w pierwszym secie i nie zabrakło jej aż do czwartej odsłony spotkania. Potem niepodzielnie dominowały już wrocławianki, dzięki czemu mogą zapisać kolejne punkty do ligowej tabeli.

W pierwszym secie zdecydowanie lepiej prezentowały się przyjezdne, które rozpoczęły od stanu 10:2. Mimo fatalnego początku wrocławianki zdołały złapać kontakt, a w końcówce seta po dwóch asach serwisowych Michy Hancock nawet wyjść na prowadzenie (22:21). Niestety, w tej partii nie było happy endu. Po serii błędów miejscowych i kończącym ataku Eweliny Krzywickiej Pałac wygrał pierwszego seta. Kolejna partia była już bardziej wyrównana, jednak z delikatnym wskazaniem na Impel. Wrocławianki zachowywały kilkupunktową przewagę i ostatecznie zwyciężył 25:20.

W zespole wrocławskim można było zobaczyć sporą ilość zmian. Sztab szkoleniowy - wykorzystując potencjał zespołu, korygował ustawienia na pozycji przyjmującej i atakującej - co w ogólnym rozrachunku okazało się dobrym posunięciem. Na uwagę zasługuje także postawa Impelek w bloku - wrocławianki zdobyły 14 punktowych bloków, w tym 6 autorstwa Agnieszki Kąkolewskiej - najlepiej punktującej zawodniczki całego meczu.

Przez całą trzecią i kawałek czwartej partii bydgoszczanki prezentowały się bardzo dobrze. W trzecim secie wygrały do 17 i wywalczył już jeden punkt meczowy, ale w kolejnym wyraźnie opadły z sił. Impelki skrzętnie to wykrozystały i wygrywając czwartego seta do 11, doprowadziły do tie-breaka. W nim był zdecydowane lepsze i zasłużenie odniosły kolejną wygraną z rzędu.

Komisarz zawodów postanowił docenić Marię Stenzel, wręczając jej statuetkę MVP spotkania. Młoda libero, dla której było to dopiero drugie starcie w Orlen Lidze - po raz kolejny spisała się nadzwyczaj dobrze. Stenzel przyjmowała zagrywki notując 60 procent przyjęcia pozytywnego i 38 procent przyjęcia perfekcyjnego. To rewelacyjny wynik biorąc pod uwagę, że przyjęła 47 piłek - ponad połowę z wszystkich serwisów kierowanych na stronę Impelek.

Impel zdobywając dwa punkty w starciu z Pałacem nadal utrzymuje pozycję wicelidera tabeli Orlen Ligi. Jednakże dystans między drugim, a trzecim miejscem zmniejszył się - siatkarki Budowlanych Łódź, dzięki zwycięstwu nad Chemikiem Police - zminimalizowały swoją stratę do dwóch punktów. Korespondencyjna walka o wyższe miejsce po fazie zasadniczej nabrała więc jeszcze większych rumieńców.

Najbliższe spotkanie wrocławianki rozegrają w Legionowie, a odbędzie się ono w czwartek, 16 marca o godzinie 19. Niedługo potem wrocławianki czeka hitowe starcie z Chemikiem Police, które zostanie rozegrane we wtorek, 21 marca.

Impel Wrocław - Pałac Bydgoszcz 3:2 (23:25, 25:20, 17:25, 25:11, 15:8)