Reklama

Wyciek danych z UrbanCard: winny asystent Dutkiewicza

22/11/2010 00:00

Ok. 15 tysięcy adresów internetowych z systemu UrbanCard przekazał asystent Rafała Dutkiewicza swoim kolegom z agencji, która rozsyłała maile promujące prezydenta Wrocławia. Został dziś zwolniony z pracy. Sprawę bada inspektor danych osobowych, magistrat oraz prokuratura.

- Wyciek części danych z systemu UrbanCard to wynik koszmarnej nieostrożności i głupoty mojego asystenta – przyznaje Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Z Dutkiewiczem pracował 4 lata wydobył a następnie przekazał zewnętrznej firmie adresy internetowe wrocławian, którzy wyrabiali sobie UrbanCard. Sam się przyznał. Został zwolniony.



Jak doszło do wycieku?

- Sprawę bada nasza wewnętrzna komisja, o nadzór nad którą poprosiłem Generalnego Inspektora Danych Osobowych oraz prokuraturę – tłumaczy Rafał Dutkiewicz. - Mój asystent martwił się o to, że moje fraszki są za słabo rozpowszechnione. Dlatego najpierw poprosił o adresy swoich znajomych i przekazał je agencji reklamowej, która przeprowadzała mailing, co było miłe, potem jednak zdobył część bazy danych UrbanCard i przekazał je na zewnątrz urzędu. Co już jest naganne – dodaje.



Rafał Dutkiewicz zapewnia, że wyciekły jedynie adresy mailowe, a nie dane osobowe.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości