Basket pokonany, Ślęza liderem rozgrywek! [RELACJA, ZDJĘCIA]

2017-02-07, Autor: prochu

Koszykarki Ślęzy Wrocław pokonały na wyjeździe Basket 90 Gdynia 77:68 w spotkaniu 17. kolejki Basket Ligi Kobiet. Najwięcej punktów dla wrocławianek rzuciła Agnieszka Kaczmarczyk - 18.

To był pierwszy ligowy mecz wrocławianek po niezwykle wyczerpującym turnieju finałowym Pucharu Polski w Krakowie. Na przygotowanie i regenerację sił nie było dużo czasu, ale ślęzanki ze swoich obowiązków wywiązały się bardzo dobrze. Były gotowe pod względem taktycznym oraz fizycznym i od samego początku udowadniały swoją wyższość.

Punktowanie rywalek zaczęła Nikki Greene. Środkowa Ślęzy w pierwszej połowie zdobyła aż 10 oczek, grając nieco dalej od kosza i trafiając z półdystansu. Bardzo dobrze w spotkanie weszła młoda Zuzanna Sklepowicz (znów zaczęła w pierwszej piątce). Zdobyła cztery punkty, a przy tym imponowała spokojem i opanowaniem. W całym meczu spędziła na parkiecie ponad 20 minut, a czas, w którym ona uczestniczyła w grze Ślęza wygrała różnicą 20 punktów.

Po dziesięciu minutach wrocławianki miały już dziewięć oczek przewagi. W drugiej kwarcie powiększyły ją o kolejnych osiem. Ta część gry należała do Agnieszki Kaczmarczyk, która trafiła m.in. dwa razy za trzy. Jej kolejny świetny występ w tym sezonie oddają liczby końcowe - zdobyła w sumie 18 punktów, miała też sześć zbiórek i wymusiła sześć fauli rywalek.

Ślęza imponowała skutecznością i realizacją założeń taktycznych w ataku i nic dziwnego, że na półmetku wrocławianki miały 17 punktów przewagi, a po kilku akcjach trzeciej kwarty nawet 23. Słabszy fragment przytrafił się dopiero w czwartej kwarcie. Gdynianki zerwały się do odrabiana strat i na minutę przed końcem, po celnym rzucie za trzy Karoliny Puss, było tylko 66:72. Entuzjazm w hali opadł, gdy akcję dwa plus jeden skompletowała Agnieszka Skobel i przypieczętowała zwycięstwo wrocławianek.

Mecz w Gdyni był pierwszym oficjalnym występem w żółto-czerwonych barwach dla Kourtney Treffers, która przez długi czas leczyła kontuzję. Holenderka spędziła na parkiecie niespełna cztery minuty.

Ślęza ma na swoim koncie już 14 zwycięstw, co daje jej pierwsze miejsce w tabeli na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu zasadniczego. Kolejnym rywalem wrocławianek będzie Ostrovia Ostrów Wlkp. Spotkanie odbędzie się w sobotę (11 lutego) o godz. 17:00 w hali AWF-u przy Stadionie Olimpijskim.

Basket 90 Gdynia - Ślęza Wrocław 68:77 (15:24, 11:19, 23:19, 19:15)
Basket 90: Swords 19, Puss 15 (2), Montgomery 11 (1), Jakubiuk 10, Grigalauskyt 7 (1), Kotnis 3 (1), Skerović 3, Podgórna 0, Miłoszewska 0.
Ślęza: Kaczmarczyk 18 (2), Greene 16, Kastanek 11 (1), Zoll 10, Rymarenko 8, Skobel 6 (1), Sklepowicz 4, Majewska 2, Koperwas 2, Treffers 0.