Reklama

Budują przystanek kolejowy przy cmentarzu Osobowickim. Ma być gotowy w tym roku [FOTO]

14/01/2014 00:00

Trwa budowa nowego przystanku kolejowego tuż przy cmentarzu Osobowickim. - Widać już efekty prac wykonanych na peronie przy torze nr 2 - informują kolejarze. Zamontowano tam płyty peronowe, zmodernizowano też sam tor i sieć trakcyjną. Wszystkie roboty budowlane mają skończyć się jeszcze w 2014 roku.

O planach budowy nowego przystanku kolejowego przy cmentarzu Osobowickim pisaliśmy już w połowie 2012 roku. Ta inwestcyja powstaje wraz z modernizacją mostu kolejowego na Odrze, łączącego Popowice z Osobowicami.


 


Nowy przystanek znajdzie się za mostem Milenijnym, między parkingiem od zachodniej strony cmentarza a nitką obwodnicy śródmiejskiej.


 


- Osobowice to największa nekropolia, a dzięki nowemu przystankowi, na którym będą się zatrzymywać pociągi łatwiej będzie tam dojechać z centrum Wrocławia – podkreślał w lipcu 2012 roku Józef Gąsior, kierownik projektu z PKP PLK.

Reklama

 


>Zobacz więcej zdjęć nowego przystanku

 


Aktualnie, jak informują kolejarze, na nowo budowanym przystanku widać już efekty prac wykonanych przy platformie peronowej przy torze nr 2. 


 


- Na żelbetowych konstrukcjach na całej, 200-metrowej długości przyszłego peronu zamontowano płyty peronowe o antypoślizgowej strukturze z wyznaczonym pasem bezpieczeństwa. Tor, przy którym powstaje peron i sieć trakcyjna zostały już zmodernizowane. W poniedziałek 13 stycznia ruch kolejowy został skierowany właśnie na ten tor - tłumaczy Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.

Reklama

 


Jednocześnie zamknięto ruch na sąsiednim torze, co umożliwi  m.in. rozpoczęcie prac przy wznoszeniu drugiej platformy peronowej.


 


- Dostęp do peronów, także dla osób o niepełnosprawności ruchowej, z wózkami i rowerami zapewnią pochylnie. Przejście między peronami oraz dojście z peronu nr 2 w kierunku cmentarza poprowadzone zostanie pod torami. Jest już wykonana część tunelu pod zmodernizowanym torem - dodaje Mirosław Siemieniec.


 


Zakończenie budowy nowego przystanku przewidziano na koniec 2014 roku.
Tomek Matejuk

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości