Do trzech razy sztuka! Dwa gole i trzy punkty Ślęzy w Zabrzu [RELACJA]

2017-08-16, Autor: prochu

Po dwóch meczach bez gola - porażce 0:6 ze Stalą Brzeg i 0:1 z Lechią Dzierżoniów, Ślęza Wrocław w końcu odbija się od dna. Podopieczni Grzegorza Kowalskiego pokonali we wtorek na wyjeździe rezerwy Górnika Zabrze 2:0.

Po dwóch przegranych meczach, braku punktu czy też nawet strzelonego choćby jednego gola, pewnie niewielu stawiało na to, że Ślęza może w Zabrzu zgarnąć pełną pulę. Wrocławianie tymczasem objęli prowadzenie już w siódmej minucie, kiedy Mateusz Kluzek dobił strzał Jakuba Jakóbczyka. Przyjezdni rozpoczęli wybornie, a mogli jeszcze lepiej, bowiem chwilę przed strzeleniem bramki dogodną sytuację miał Jakóbczyk. Co się odwlecze, to nie uciecze - zawodnik 1KS-u cieszyć mógł się pod koniec pierwszej połowy, kiedy wpisał się na listę strzelców po znakomitym podaniu Kluzka.

Szkoleniowiec rywali rzucił wszystko na jedną szalę i dokonał aż czterech zmian w przerwie. Ta pokerowa zagrywka nie przyniosła skutku, bowiem Ślęza nadal przeważała, a na dodatek osłabiła zespół. Na nieco ponad kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry piłkarz Górnika Przemysław Wiśniewski doznał kontuzji wykluczającej do z dalszej rywalizacji, a jako że gospodarze wykorzystali wszystkie zmiany, musieli kończyć spotkanie w dziesiątkę. Rezultat już nie uległ zmianie, a Ślęza odniosła pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, prezentując bardzo dobrą grę. Na słowa uznania zasługuje również 18-letni bramkarz wrocławian Tomasz Malisz, który we wtorek zadebiutował w barwach Ślęzy.

Kolejny mecz piłkarze Ślęzy rozegrają już 19 sierpnia w Pawłowicach Śląskich, a ich rywalem będzie miejscowy Pniówek.

Górnik II Zabrze - Ślęza Wrocław 0:2 (0:2)
Bramki: Kluzek 7, Jakóbczyk 43

Górnik II: Kasprzik - Knabel, Urynowicz (46 Olszewski), Ledecky (46 Grendel), Wiśniewski, Pawłowski, Szeweluchin (46 Kiklaisz), Hajda, Arcon, Matuszek (46 Wolsztyński), Lasik.
Ślęza: Malisz - Repski, Bohdanowicz, Matusik (89 Stempin), Kluzek, Jakóbczyk (79 Firlej), Jarczak, Molski, Łątka, Wdowiak, Niewiadomski (84 Mańkowski).

Żółte kartki: Wiśniewski oraz Niewiadomski, Molski.
Sędzia: Paweł Łapkowski.