sobota, 26 maja 2012      Filipa, Pauliny, Marianny
    login :     hasło :
   zarejestruj się    nowe hasło
WIADOMOŚCI  |  KULTURA I ROZRYWKA  |  SPORT I REKREACJA  |  EDUKACJA  |  BIZNES  |  FOTOGALERIA  |  VIDEO
Jesteś tu :  WrocławEdukacja
Przed wysłaniem prosimy uważnie sprawdzić,czy email adresata został podany poprawnie.

Jeśli zawiera błedy (literowki, polskie znaki itp.), wiadomość nie dojdzie ...
Poleć znajomemu
 
Adresat (email):
Nadawca:
Treść wiadomości:
 
 
Wyślij
Dziś ostatni dzień na wybór kierunku studiów
03 lipca 2009, autor: Magdalena Bober, Źródło: Gazeta Wyborcza
Dziś ostatni dzień na wybór kierunku studiów
Fot. abe
Dziś studenci ostatecznie wybierają kierunek studiów. W tym roku uczelnie w mniejszym stopniu niż w zeszłym odczuły niż demograficzny.
ZOBACZ PODOBNE
Ministerstwo za 3 mln zamówiło kierunki na Uniwersytecie Przyrodniczym
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu jako jedyna wrocławska uczelnia znalazł się w gronie beneficjentów konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na kierunki zamawiane. Teraz uczelnia musi zwiększyć nabór na kierunkach kluczowych dla gospodarki. Najlepsi studenci będą mogli otrzymywać miesięcznie nawet 1000 złotych stypendium miesięcznie. 2011-07-04

Mimo niżu demograficznego uczelnie nie narzekają w tym roku na brak chętnych. Najbardziej obleganym kierunkiem jest psychologia, gdzie na jedno miejsce przypada około 40 kandydatów. W zeszłym roku o indeks na tym kierunku starało się 10 osób.

 

Od kilkunastu lat obserwuje się także wzrost liczby kandydatów na Wydziale Prawa - na którym o 300 miejsc stara się 2633 osób oraz na Administracji i Ekonomii. Jak co roku bardzo popularne okazały się dziennikarstwo – ponad 18 osób na miejsce i stosunki międzynarodowe – 12 osób na miejsce.

 

- Dużym zainteresowaniem cieszą się dwa nowe kierunki na Uniwersytecie: bezpieczeństwo narodowe i indologia – powiedział Gazecie Wyborczej dr Jacek Przygodzki, rzecznik uczelni. W serwisie rekrutacyjnym Uniwersytetu Wrocławskiego do czwartku zarejestrowało się ponad 25 tysięcy osób. Politechnika Wrocławska dysponuje 7050 miejscami, do wczoraj zarejestrowało się ponad 15 tys. osób.

 

Kierunki zamawiane, gdzie połowa studentów dostanie 700- złotowe stypendia, także cieszą się dużym zainteresowaniem. W rankingu na popularność wygrywa mechatronika – 6 osób na jedno miejsce, oraz mechanika i budowa maszyn – 5,5 osoby na miejsce. Tradycyjnie duże zgłoszeń jest również na architekturę i budownictwo.

 

Uniwersytet Ekonomiczny ma do rozdania 1920 miejsc, zgłoszeń jest około siedem tysięcy. Najwięcej na zarządzanie na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów. Oblegane są także finanse i rachunkowość. Niezmiennie popularne są studia medyczne. Wrocławska uczelnia zarejestrowała o połowę więcej kandydatów niż w ubiegłym roku, ponad 7,5 tys. Najwięcej chętnych jest na Wydziale Lekarskim – 2196 na 220 miejsc.

 

Listy przyjętych zostaną ogłoszone w drugiej połowie przyszłego tygodnia.



Przed wysłaniem prosimy uważnie sprawdzić,czy email adresata został podany poprawnie.

Jeśli zawiera błedy (literowki, polskie znaki itp.), wiadomość nie dojdzie ...
Poleć znajomemu
 
Adresat (email):
Nadawca:
Treść wiadomości:
 
 
Wyślij


Znalazłeś błąd w artykule ?
Poinformuj nas o nim.
Zgłoś błąd
 
Twój email:
Nadawca:
Treść zgłoszenia:
 
 
Wyślij
Głosy na tak: 0 Głosy na nie: 0

Podoba mi się!

Nie podoba mi się!

Całkowicie darmowy newsletter z przeglądem wydarzeń tygodnia we Wrocławiu
komentarzy: 0 | Dodaj komentarz

KALENDARZ IMPREZ
DZISIAJ WE WROCŁAWIU
 
Alert tuWroclaw.com
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz informację z pierwszej ręki, zdjęcia lub film? Napisz do nas !
 
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE WIADOMOŚCI
NAJWYŻEJ OCENIANE WIADOMOŚCI
PREZENTUJEMY
© 2009 copyright - tuPolska sp. z o.o. , email: redakcja@tuwroclaw.com  |  redakcja  |  mapa strony  |  napisz do nas  |  reklama w serwisie  |  patronaty medialne
Współpraca :
Partnerzy :
Apartamenty Wrocław
Portal turystyczny Dolnego Śląska
Pozycjonowanie w Google
Wrocław z wyboru
Zachodni Portal Biznesowy
Fotoblog Wrocław
Tak to widzę...
pogoda we Wrocławiu
18°c