Finały MP koszykarzy U18: Śląsk na fali, WKK nie obroni mistrzowskiego tytułu

2017-05-27, Autor: Paweł Prochowski

Koszykarze WKK Wrocław w trzecim dniu finałowego turnieju mistrzostw Polski do lat 18 przegrali z Cracovią 46:69 i definitywnie przekreśli swoje szanse na obronę złotego medalu. W grze jest natomiast Śląsk Wrocław, który wygrał z Hensfortem Przemyśl 65:53.

Początek sobotniego spotkania zdecydowanie należał do WKK. Świetna postawa Łukasza HornaFryderyka Matusiaka pozwoliła wrocławianom objąć już czternastopunktowe prowadzenie (25:11). Wydawało się, że pokonanie rywali różnicą dziewiętnastu "oczek" - bo tylko taki rezultat przedłużał nadzieje WKK na awans - jest w zasięgu. Niestety, w kolejnych trzydziestu minutach aktualnie mistrzowie Polski w tej kategorii wiekowej zdobyli łącznie... 21 punków - po siedem w każdej z kwart. Krakowianie natomiast po niespodziewanym ciosie na początku spotkania szybko się posnieśli, a na prowadzenie zdołali wyjść już w połowie drugiej kwarty. Ostatecznie Cracovia wygrała różnicą 23 punktów i właściwie była pewna awansu do półfinałów turnieju.

Pasy mogły nie zakwalifikować się do najlepszej czwórki tylko w przypadku porażki Śląska z Hensfortem Przemyśl. Koszykarze WKS-u ani myśleli zwalniać tempa i odnotowali komplet wygranych w zawodach finałowych, dzięki czemu znaleźli się w czwórce najlepszych drużyn U18 w kraju. W trzecim meczu grupowym wrocławianie objęli dziesięciopunktowe prowadzenie w pierwszej kwarcie i do samego końca kontrolowali przebieg spotkania, nie pozwalając rywalom zbliżyć się na mniej niż cztery "oczka". Śląsk wygrał 65:53 i zagra w półfinale z Treflem Sopot.

Sprawdź relację z pierwszych dni turnieju! Śląsk w środę wygrał z Cracovią, a w czwartek pokonał WKK w derbach!

WKK Wrocław - Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków 46:69 (25:16, 7:18, 7:16, 7:19)
WKK: Matusiak 9 (2), Horn 9 (2), Ściegienny 7 (1), Uberna 7 (1), Trębowicz 6, Omasta 3, Grzelak 2, Zaworski 2, Sitnik 1, Piotrowski 0, Piątek 0, Tarkiewicz 0.
Cracovia: Pachołek 17 (3), Bogusławski 13 (3), Sasnal 8, Nowak 7 (1), Skubiński 6 (1), Karpik 4, Nowacki 4, Kuśmierz 3 (1), Wójcicki 3, Sakowski 2, Puchalski 2, Borkowski 0.

Exact Systems Śląsk Wrocław - Hensfort Przemyśl 65:53 (21:14, 17:18, 11:10, 16:11)