Reklama

Gwiazdy światowego tenisa i znani Polacy już w lutym na turnieju ATP Wrocław Open 2016!

05/02/2016 00:00

Gdy jest w formie, potrafi pokonać Novaka Djokovicia czy Rafaela Nadala i zachwycić kibiców na Wimbledonie czy US Open. Sfrustrowany na korcie, potrafi roztrzaskać rakietę o własną głowę, aż leje się krew. Kto? Michaił Jużny – swego czasu ósma rakieta na świecie – największa gwiazda challengera ATP Wrocław Open (15­-21 lutego, pula nagród: 85 tysięcy euro), który zostanie rozegrany w hali Orbita. Wstęp będzie wolny, a zobaczymy też znanych Polaków.

Poznaliśmy najważniejsze szczegóły, związane z organizacją challengera ATP Wrocław Open, który zostanie rozegrany w hali Orbita w dniach od 15­ do 21 lutego.


 


Dziennikarze najważniejszych dolnośląskich oraz krajowych mediów spotkali się z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem, marszałkiem województwa dolnośląskiego Cezarym Przybylskim, prezesem zarządu Grupy Kapitałowej „Dexpol” Pawłem Rojkiem, prezesem zarządu Stowarzyszenia ADVANTAGE 2100 Tomaszem Szpikowskim, dyrektorem turnieju Pawłem Jarochem oraz utalentowanym wrocławskim tenisistą – Hubertem Hurkaczem.

Reklama

 


– Dotrzymaliśmy słowa danego przed rokiem i Wrocław Open obędzie się po raz drugi. Możemy też się umówić za rok, że znów Wrocław będzie mógł cieszyć się z tej prestiżowej imprezy – ­ mówili zgodnie przedstawiciele władz lokalnych oraz sponsorzy.


 

 


Największą gwiazdą Wrocław Open 2016 będzie Michaił Jużny, który radzi sobie doskonale na każdej nawierzchni kortu, co potwierdzają jego dokonania w turniejach Wielkiego Szlema. Charakterny Rosjanin w bogatej karierze osiągnął dwukrotnie półfinał US Open, a w trzech pozostałych turniejach wielkoszlemowych docierał do ćwierćfinałów. Sukcesy wywindowały go w pewnym momencie na ósmą pozycję w światowym rankingu ATP.

Reklama

 


Kibiców na całym świecie zachwyca wspaniałą grą z jednoręcznym bekhendem, a także nieokiełznanym charakterem. W 2008 roku w Miami, grając przeciwko Nicolasowi Almagro, był bardzo sfrustrowany swoją postawą i tak mocno uderzał się rakietą w głowę, że cały zalał się krwią. Wybuch jednak pomógł, bo Michaił wygrał mecz i mógł pozdrowić publiczność charakterystycznym tylko dla niego salutowaniem i rakietą nad głową. Swój wyczyn powtórzył w 2015 roku podczas Roland Garros, lecz tym razem musiał przełknąć gorycz porażki.

Reklama

 


Zresztą w ubiegłem roku urodzony w Moskwie tenisista nie mógł się w ogóle odnaleźć. Często przegrywał i w efekcie spadł nawet na 153. miejsce na świecie. W końcu musiał szukać zwycięstw i punktów do rankingu ATP w challengerach. W listopadzie wygrał turniej tej rangi w niemieckim Eckental. Natomiast 2016 rok rozpoczął rewelacyjnie.


 


W styczniu triumfował w trzech challengerach: dwóch rozegranych tydzień po tygodniu w Bangkoku oraz w Manili. W efekcie wrócił do pierwszej setki światowego rankingu (1 lutego był 70.). Postanowił jednak, że pewności doda mu każde dodatkowe zwycięstwo i zgłosił się do challengera Wrocław Open 2016.

Reklama

 


Przypomnijmy, że Michaił Jużny ma na koncie m.in. trzy zwycięstwa nad Novakiem Djokoviciem – aktualnym liderem rankingu ATP, a w swojej bogatej karierze czterokrotnie wygrywał też na korcie z Rafaelem Nadalem. Tenisowa kariera nie przeszkodziła mu w naukowej. W 2011 roku obronił doktorat z filozofii na Uniwersytecie Moskiewskim. Stan cywilny – żonaty, dwójka synów.


 


Wiemy już, że z polskich tenisistów zobaczymy we Wrocławiu Łukasza Kubota, Kamila Majchrzaka oraz Huberta Hurkacza, którzy otrzymali tzw. dzikie karty. Podobnie jak Michał Przysiężny, którego jednak występ stoi pod znakiem zapytania. Popularny Ołówek, w dniu konferencji Wrocław Open, musiał udać się do kliniki w Poznaniu, gdzie próbuje uporać się z kontuzją.

Reklama

 


Challengerowi ATP będzie towarzyszył Dolnośląski Turniej Dziecięcy Tenisa Wrocław Open 2016 (w kat. 10 i 12 lat). Turnieje eliminacyjne odbędą się 13 i 14 lutego (podobnie jak kwalifikacje challengera ATP) na terenie całego Dolnego Śląska, a finały 20 lutego w hali AZS we Wrocławiu. Na zwycięzców czekają cenne nagrody, a dekoracja najlepszych odbędzie w hali Orbita 21 lutego, w przerwie pomiędzy grami finałowymi challengera ATP Wrocław Open.


 


Triumfator singla Wrocław Open 2016 otrzyma 110 pkt. do rankingu ATP, czek na 12 250 euro oraz... statuetkę krasnala tenisisty, odlaną z brązu. Nagrodę wykona rzeźbiarka Beata Zwolańska­-Hołod, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (wydział rzeźba), autorka wielu wrocławskich krasnali, które można spotkaćw wielu zakątkach stolicy Dolnego Śląska.

Reklama

 


Wstęp na wszystkie pojedynki turnieju będzie bezpłatny.


jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości