Impel pewnie wygrywa z Muszynianką [RELACJA]

2016-12-01, Autor: prochu

Trzy punkty zostały we Wrocławiu! W ósmej kolejce Orlen Ligi siatkarki Impelu Wrocław wygrały z Muszynianką Muszyna 3:1. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Agnieszka Kąkolewska.

Wrocławianki rozpoczęły od mocnego uderzenia. A nawet od bardzo mocnego, bowiem na początku pierwszej partii zdobyły siedem punktów z rzędu. Prowadzenie 7:0 delikatnie ustawiło rywalizację w tym secie, choć momentami rywalki z Muszyny zbliżały się do Impelek. Szczególnie dobrze w tym fragmencie meczu prezentowały się Natalia MędrzykAgnieszka Kąkolewska. Podopieczne Marka Solarewicza kontrolowały przebieg tej partii i po pierwszym secie prowadziły 1:0.

Odpowiedź Muszynianki była natychmiastowa. W drugim secie to przyjezdne prowadziły od początku i zachowywały nieznaczną przewagę. Co prawda dwa skuteczne bloki Agnieszki Kąkolewskiej i as serwisowy Megan Courtney dały Impelkom chwilę wytchnienia (i nawet krótkie prowadzenie), ale siatkarki z Muszyny kontynuowały swoją dobrą grę. Tym razem to one prezentowały się lepiej w końcówce i doprowadziły do wyrównania stanu meczu.

Przez połowę trzeciego seta wrocławianki były po prostu bezbłędne. Punkty zdobywały albo po skutecznych wykończeniach albo na skutek pomyłek rywalek. A że te myliły się dość często, Impel zachowywał bezpieczną przewagę. Z czasem przyjezdne wyeliminowały błędy, ale było już za późno. Podopieczne Marka Solarewicza pewnie zmierzały po drugie setowe zwycięstwo w środowym meczu i nie przeszkodziła im nawet seria punktowa rywalek w samej końcówce.

Z kolei w ostatniej partii grał już tylko jeden zespół. Muszynianka tylko na początku próbowała jeszcze walczyć, ale siatkarki Impelu były po prostu lepiej dysponowane i wysoko wygrały tego seta, bowiem dały przeciwniczkom zdobyć tylko jedenaście "oczek". W całym meczu zwyciężyły 3:1 i zgarnęły trzy punkty meczowe.

W kolejnym meczu - w najbliższą niedzielę - Impel zagra na wyjeździe z bardzo wymagającym rywalem, jakim jest Chemik Police. Zespół ten przewodzi w ligowej tabeli z kompletem ośmiu zwycięstw, a w obecnym sezonie przegrał zaledwie sześć setów.

Impel Wrocław - Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna 3:1 (25:19, 20:25, 25:22, 25:11)