Impelki przegrywają pierwszą bitwę o brąz [RELACJA]

2017-04-13, Autor: prochu

Siatkarki Impelu Wrocław przegrały na wyjeździe z Developresem SkyRes Rzeszów 2:3 w pierwszym meczu o brązowy medal Orlen Ligi. By zająć trzecie miejsce w obecnym sezonie, podopieczne Marka Solarewicza muszą w rewanżu wygrać za trzy punkty (3:0 lub 3:1), natomiast zwycięstwo Impelek po tie-breaku sprawi, że do rozstrzygnięcia brązowych medalistek będzie potrzebny złoty set.

Wrocławianki nie zaczęły najlepiej pierwszej batalii o brąz. W inauguracyjnym secie siatkarki Developresu szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie, głównie dzięki świetnej grze Adeli HelićKlaudii Kaczorowskiej. Przyjezdne miały sporo problemów z zagrywkami rywalek (głównie z serwisami Helić) i nie potrafiły przebić się przez rzeszowski blok, co przełożyło się na końcowy wynik - Impel przegrał 15:25.

Podopieczne Marka Solarewicza wyrównały już w kolejnej partii. Żaden z zespołów nie potrafił zbudować większej przewagi, ale w końcówce to Impelki zachowały więcej zimnej krwi i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatni i decydujący punkt zdobyły po skutecznym bloku Moniki Ptak. Niedługo potem Developres znów objął prowadzenie w meczu. W trzecim secie Impelki fantastycznie grały blokiem (aż pięć punktów Agnieszki Kąkolewskiej!), ale jednocześnie fatalnie serwowały, bo zepsuły pięć zagrywek. Rywalki skrzętnie to wykorzystywały i zwyciężyły 25:21.

Czwarta partia złudnie przypominała to, co zdarzyło się w pierwszej - z tą różnicą, że to Impel wrzucił wyższy bieg i nadawał ton całej rywalizacji. Ostatecznie o zwycięstwie w pierwszym meczu o brąz zadecydował tie-break, który zakończył się zwycięstwem rzeszowianek 16:14. Najlepiej punktującą zawodniczką spotkania była Adela Helić, w ręce której trafiła także nagroda MVP. Niewiele mniej "oczek" zdobyła jej vis-a-vis - Katarzyna Konieczna, a jej ataki były ozdobą całego spotkania.

Dobra postawa Impelek w polu serwisowym (poza wspomnianym już trzecim setem, który można uznać za wypadek przy pracy) oraz w bloku nastraja optymizmem przed rewanżowym spotkaniem. Wrocławianki jednak wciąż musza pracować nad wyeliminowaniem własnych błędów, bo te przekreśliły szanse na wygraną już w pierwszym meczu.

Rewanżowy pojedynek odbędzie się 19 kwietnia (środa) o godzinie 18 w Hali Orbita. Wrocławskie siatkarki, by myśleć o medalu, muszą wygrać spotkanie za trzy punkty. Jeśli tak się nie stanie, a wrocławianki zwyciężą dopiero po tie-breaku, o tym, która drużyna przywdzieje wtedy medal zadecyduje złoty set. W przypadku jakiejkolwiek wygranej Developresu medal pojedzie na Podkarpacie.

Developres SkyRes Rzeszów - Impel Wrocław 3:2 (25:15, 23:25, 25:21, 14:25, 16:14)

Rewanż odbędzie się 19 kwietnia (środa) we Wrocławiu.