Jan Urban: Pich jest dla nas bezcenny

2017-03-18, Autor: prochu

Śląsk Wrocław w piątek wygrał na wyjeździe z Bruk-Betem Termalica Nieciecza 2:1. - Po tym zwycięstwie możemy spokojnie pracować przez najbliższe dwa tygodnie - mówił na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec WKS-u Jan Urban.

Jan Urban (trener Śląska): Mecz zaczął się ciekawie, choć było trochę nerwowo. My strzeliliśmy bramkę po ładnej akcji, ale już w 18. minucie musielismy wszystko zacząć od nowa. Później Robert Pich miał fajną szansę, ale piłka mu podskoczyła i przeniósł ją nad bramką. My też mogliśmy stracić gola po strzale Romana Gergela.

W drugiej połowie dążyliśmy do wygranej, absolutnie nie zadowalaliśmy się remisem. Po trzech porażkach z rzędu dzisiejsze zwycięstwo jest bardzo ważne. W szatni było widać ulgę po meczu, w dodatku Mariusz Pawełek miał w dniu meczu urodziny - życzymy mu wszystkiego dobrego, a trzy punkty są najlepszym prezentem. Teraz mamy przerwę na mecze reprezentacji i możemy na spokojnie popracować przez dwa tygodnie.

Mamy duże problemy ze strzelaniem goli, dlatego tak skuteczny Pich jest dla nas bezcenny. Jednak w meczu z Bruk-Betem było więcej równowagi między atakiem i obroną, nie pozwoliliśmy przeciwnikom na kontrataki, które są ich mocną bronią. To było bardzo ważne. My gramy kreatywnie i sytuacje mamy w kazdym meczu, ale bywa, że strzela się nawet trzy gole i nawet się nie remisuje.

Brakowało nam Augusto, długo dochodził do siebie po kontuzji. Mariusz Pawelec na ostatnim przedmeczowym treningu doznał kontuzji, dlatego Augusto musiał zagrać od razu 90 minut. Szkoda, że dostał czwartą żółtą kartkę i nie wystąpi w starciu z Koroną Kielce.