Anna Dąbrowska i Dominika Jankowiak powróciły z medalami z zawodów Pucharu Świata rozegranych w węgierskim Gyor.
Puchar Świata U15 to najbardziej prestiżowy turniej dla młodych zawodników i zawodniczek z całego świata. Co rok zawody te odbywają się w węgierskim Gyor, w tym roku do walki o medale stanęło ponad 400 młodych judoków. W tej imprezie wzięło udział aż dziewięciu zawodników Juvenii Wrocław.
Złoty medal zdobyła Anna Dąbrowska w kategorii do 57kg, a brązowy krążek wywalczyła Dominika Jankowiak w kategorii do 44kg. Walkę o medal przegrał decyzją sędziów Sebastian Marcinkiewicz kat. 60kg.
Pozostali nasi judocy niestety nie przebrnęli walk eliminacyjnych, ale sam start w takim turnieju był dla nich już ogromnym sukcesem. Przypomnijmy tylko, żeby wziąć udział w tych zawodach najpierw trzeba było przebrnąć przez ogólnopolskie turnieje kwalifikacyjne. Trenerami medalistek są Zbigniew Zamęcki i Maciej Kwiatkowski.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze