sobota, 26 maja 2012      Filipa, Pauliny, Marianny
    login :     hasło :
   zarejestruj się    nowe hasło
WIADOMOŚCI  |  KULTURA I ROZRYWKA  |  SPORT I REKREACJA  |  EDUKACJA  |  BIZNES  |  FOTOGALERIA  |  VIDEO
Jesteś tu :  WrocławWiadomości
Przed wysłaniem prosimy uważnie sprawdzić,czy email adresata został podany poprawnie.

Jeśli zawiera błedy (literowki, polskie znaki itp.), wiadomość nie dojdzie ...
Poleć znajomemu
 
Adresat (email):
Nadawca:
Treść wiadomości:
 
 
Wyślij
Kamienice na pl. Legionów jednak zostają
08 października 2010, autor: bk
Kamienice na pl. Legionów jednak zostają
Fot. vorwerk/dolny.slask.org.pl
Kilka lat temu głośny był pomysł zburzenia dwóch kamienic przy pl. Legionów i przerobienia go na większy, wielkomiejski plac z pomnikiem Piłsudskiego. Tymczasem Zarząd Zasobu Komunalnego ogłosił przetarg na ich generalny remont. Błąd? Nie. Kamienice zostają, pomnika tu nie będzie.
Kamienice na pl. Legionów jednak zostają
Fot. źródło: maps.google.com
ZOBACZ PODOBNE
Drugoligowy Śląsk dotrzymał słowa
Koszykarze wrocławskiego Śląska po czteromeczowej serii pokonali Stal Ostrów Wielkopolski i awansowali do pierwszej ligi PZKosz. Dla drużyny Rafała Kalwasińskiego to pierwszy krok do powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej. 2012-05-14
Od wtorku tramwaje mają wrócić na Oporów
Do 8 maja ma się zakończyć naprawa awarii sieci, jaką na skrzyżowaniu ulic Grabiszyńskiej i Ostrowskiego prowadzą służby Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.  2012-05-04
Mieszkańcy sami mogą stworzyć dalszy plan rewitalizacji Nadodrza
W ostatnich latach Nadodrze stało się symbolem rewitalizacji we Wrocławiu – pojedyncze działania zaczynają składać się w logiczną całość i są coraz bardziej dostrzegane w przestrzeni miejskiej, stają się impulsem dla kolejnych działań, motywacją dla eksperymentów i innowacji, które właśnie na Nadodrzu zdają się mieć szanse na pomyślne przyjęcie. 2012-05-08
Chodzi o dwa budynki pod adresem 8a i 9a przy ul. Sądowej (na mapce obok zaznaczyliśmy je czerwoną linią). Kilka lat temu głośno, bo w mediach rozważany był pomysł zburzenia ich:
- Rzeczywiście były takie rozważania. Zastanawiano się, czy nie jest to dobre miejsce, żeby wykreować tu wielkomiejski plac w miejsce zwykłego skrzyżowania, jakim dziś jest pl. Legionów – wspomina Marek Żabiński, zastępca Biura Rozwoju Wrocławia.
Plac byłby wtedy znacznie większy (na mapce granice zaznaczyliśmy żółtą linią), a na jego środku planowano postawić pomnik marszałka Piłsudskiego. - Taki pomysł był rozważany, jednak o ile wiem, nigdy taki zapis nie znalazł się w żadnych oficjalnych planach – podkreśla Żabiński.

Teraz wiadomo, że z planów nic nie zostało. Zarząd Zasobu Komunalnego ogłosił przetarg na remont tych budynków.
- Będą one wyremontowane w ramach programu 100 kamienic. Wybieramy do nich w pierwszej kolejności takie budynki, których odnowienie elewacji może przynieść największy efekt, a te budynki stoją w ważnym punkcie miasta i widać je z dużej odległości – tłumaczy Lech Filipiak, dyrektor departamentu nieruchomości we wrocławskim urzędzie miasta.

W budynkach pod adresem 8a i 9a przy ul. Sądowej przeprowadzony zostanie remont dachu, wykonane będzie ocieplenie, wymienione zostaną okna, drzwi, piony wodno – kanalizacyjne, instalacje elektryczna i centralnego ogrzewania.


program 100 kamienic  urząd miasta  plan  grabiszyńska  sądowa  pl. legionów  kamienice  wrocław
Przed wysłaniem prosimy uważnie sprawdzić,czy email adresata został podany poprawnie.

Jeśli zawiera błedy (literowki, polskie znaki itp.), wiadomość nie dojdzie ...
Poleć znajomemu
 
Adresat (email):
Nadawca:
Treść wiadomości:
 
 
Wyślij


Znalazłeś błąd w artykule ?
Poinformuj nas o nim.
Zgłoś błąd
 
Twój email:
Nadawca:
Treść zgłoszenia:
 
 
Wyślij
Głosy na tak: 0 Głosy na nie: 0

Podoba mi się!

Nie podoba mi się!

Całkowicie darmowy newsletter z przeglądem wydarzeń tygodnia we Wrocławiu
komentarzy: 10 | Dodaj komentarz
2010-10-08 08:07:13
~Gość

Jeszcze baaaardzo prosimy o rewitalizację skwerku dla okolicznych mieszkańców klientów mpk i prawników oraz petentów sądu. Mogłoby to być naprawdę piękne zielone miejsce-mamy do parku Szczytnickiego baaardzo daleko. Najbliższy park to Cmentarz Grabiszyński;-)A kiedyś zielony plac Wolności pod Forum Muzyki to Gigantyczna budowa. Bardzo prosimy o interwencję panią Zdrojewską w sprawie rewitalizacji naszego skweru. Stoja tam tylko 2 ławeczki i nieprawidłowo parkujące samochody blokują do nich
2010-10-08 09:28:51
~Gość

Dlaczego Zdrojewską, która i tak tego nei załatwi bo nie umie. A po za tym plac nazywa się Pl. Legionów od bodajże 20 lat. Więc minęło już sporo czasu aby się przestawić z komuny na wolność. Ale chyba nie wszystkim to pomogło i pewnie dlatego za Zdrojewską wołają.
2010-10-08 09:53:15
~mlodywroclaw.pl

Fakt - żeby prosić o coś Zdrojewską i liczyć, że zostanie to załatwione, trzeba być niespełna rozumu. Bardzo dobrze, że zostawiają te kamienice i rzeczywiście powinni pomyśleć o remoncie skweru - najlepiej byłoby zainstalować tam niewielką fontannę. Osobiście uważam, że temu miejscu wyrządzono krzywdę nazywając je "pl. Legionów", zamiast powrócić do nazwy "pl. Słoneczny". Była dużo bardziej przyjazna.
2010-10-08 10:54:20
~Gość

Zabudować skwer! Trochę dalej jest wyremontowana Promenada Staromiejska, a tutaj tylko sralnik dla psów.
2010-10-09 11:11:36
~Gość

p.Zdrojewska jest najbardziej skuteczną i widoczną Radną, reszta wyciera stołki i jak widać zazdrości jej popularności.... a miernota zawsze anonimowo atakuje i obraża, nic poza tym nie robiąc! Mieszkańcy placu Legionów i okolic proszą o interwencję i rewitalizację skweru bo boli ich ignorancja Ratusza. Nikt nie widzi jak to miejsce wygląda?To Centrum miasta gdzie jest Architekt Miejski? Zieleń + ławeczki =mała architektura dla nas jest bardzo ważna i naprawdę drogo nie kosztuje w odróżnieniu od fontanny, a zmiana nazwy pl.Legionów na Słoneczny nic nie zmieni, bo zieleni nie przybędzie.Tabliczka nie zastąpi "obskórnego"sralnika"
2010-10-09 11:39:47
~Gość

p.Zdrojewska jest najbardziej skuteczną i widoczną Radną, reszta wyciera stołki i jak widać zazdrości jej popularności.... a miernota zawsze anonimowo atakuje i obraża, nic poza tym nie robiąc! Mieszkańcy placu Legionów i okolic proszą o interwencję i rewitalizację skweru bo boli ich ignorancja Ratusza. Nikt nie widzi jak to miejsce wygląda?To Centrum miasta gdzie jest Architekt Miejski? Zieleń + ławeczki =mała architektura dla nas jest bardzo ważna i naprawdę drogo nie kosztuje w odróżnieniu od fontanny, a zmiana nazwy pl.Legionów na Słoneczny nic nie zmieni, bo zieleni nie przybędzie.Tabliczka nie zastąpi "obskórnego"sralnika"
2010-10-09 12:06:42
~Gość

stary wrocław czy już może zama barbara zdrojewska żałosne
2010-10-09 20:15:07
~Gość

kto to jest ta zdrojewska? czyżby to ta sama z której wszyscy myślący we Wrocławiu się śmieją?
2010-10-09 22:07:26
~Gość

dyr. Żabiński nie zna dokumentu BRW: § 9. Ważnejsze elementy struktury przestrzennej 1. Place 1) Plac Legionów: Należy wyburzyć budynki mieszkalne przy placu Legionów 4a, 8a, 9a - pozwoli to uzyskać prawidłowy układ przestrzenny placu zgodny z zamierzeniami projektu planu. Na omawianym placu uzyskuje się miejsce na pomniki: pierwszy na osi ul. T. Kościuszki, drugi na osi ulic Piłsudskiego, Sądowej i Grabiszyńskiej. § 15. SEKTOR A A1.1Z + KS 1. Wyznacza się użytkowanie terenu, oznaczone na rysunku planu symbolem A1.1Z, przeznaczone dla: 1) zieleni urządzonej publicznej, 2) parkingu podziemnego. 2. Na terenie, o którym mowa w ust. 1, warunki kształtowania zabudowy, określa się następująco: 1) nakazuje się likwidację istniejącej zabudowy w celu ostatecznego ukształtowania placu Legionów,
2010-10-11 17:27:57
~Gość

Nie znamy dyr Zabińskiego i architekta miasta. Znamy z TV najbardziej aktywną radną(nie anonimową), dlatego poprosiliśmy o interwencję w sprawie rewitalizacji mała architekturą pl.Legionów. Nie ciekawią nas polityczne waśnie i czasy komuny, lecz dogodne w miarę wśród zieleni życie w centrum miasta.
Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu.
Redakcja portalu tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
komentarzy: 10 | Dodaj komentarz

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE WIADOMOŚCI
 
Alert tuWroclaw.com
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz informację z pierwszej ręki, zdjęcia lub film? Napisz do nas !
 
NAJWYŻEJ OCENIANE WIADOMOŚCI
PATRONATY
PREZENTUJEMY
© 2009 copyright - tuPolska sp. z o.o. , email: redakcja@tuwroclaw.com  |  redakcja  |  mapa strony  |  napisz do nas  |  reklama w serwisie  |  patronaty medialne
Współpraca :
Partnerzy :
Apartamenty Wrocław
Portal turystyczny Dolnego Śląska
Pozycjonowanie w Google
Wrocław z wyboru
Zachodni Portal Biznesowy
Fotoblog Wrocław
Tak to widzę...
pogoda we Wrocławiu
18°c