Kolejne trzypunktowe zwycięstwo Impelek [RELACJA]

2017-01-09, Autor: prochu

Siatkarki Impelu Wrocław pokonały ŁKS Commerceon Łódź 3:0 w spotkaniu 15. kolejki Orlen Ligi. Wrocławianki tym samym wzięły udany rewanż za niespodziewaną porażkę w Łodzi 2:3 na początku rozgrywek.

Niedzielne spotkanie nie było łatwą przeprawą dla podopiecznych Marka Solarewicza, choć końcowy wynik może wskazywać inaczej. Już w pierwszym secie łodzianki postawiły spory opór i nawiązywały wyrównaną walkę z wyżej notowanym rywalem. Wynik oscylował w okolicach remisu, a w końcówce partii ŁKS wyszedł na skromne, dwupunktowe prowadzenie i wydawało się, że pierwszy set padnie łupem przyjezdnych. Jednak wtedy Impel zdecydowanie poprawił grę w ataku - ważne punkty zdobyły Joanna KaczorAndrea Kossanyiova - dzięki czemu wygrał ten fragment meczu 8:2, a całego seta do 21.

Bardzo podobnie sytuacja wyglądała w kolejnej partii. Żaden z zespołów nie potrafił zbudować sobie większej przewagi, ale łodzianki były niemal bezbłędne w ataku, a ponadto dobrze grały blokiem. Te dwa elementy przełożyły się na ich prowadzenie w końcówce, a po skutecznym wykończeniem Katarzyny Sielickiej ŁKS miał nawet piłkę setową. Raz jeszcze jednak Impelki lepiej zaprezentowały się w końcówce i po doprowadzeniu do wyrównania, dwa punkty z rzędu zdobyła Agnieszka Kąkolewska - najpierw atakiem, a następnie blokując rywalki.

W trzecim secie gra nie była już tak wyrównana. Siatkarki ŁKS-u najwyraźniej podłamały się niepowodzeniami w poprzednich setach i poza pojedynczymi zrywami, jak przykładowo seria trzech bloków z rzędu Alicji Leszek, nie były już w stanie dotrzymać kroku Impelkom. Ostatecznie podopieczne Marka Solarewicza wygrały w Jelczu-Laskowicach 3:0, a dzięki porażce innej drużyny z Łodzi - Budowlanych, awansowały na drugie miejsce w tabeli. Do liderującego Chemika Police tracą siedem punktów.

Kolejne spotkanie Impel rozegra w najbliższy piątek (13 stycznia), kiedy na wyjeździe zmierzy się z BKS-em Bielsko Biała. Pięć dni później wrocławianki raz jeszcze zagrają z tym zespołem, ale już w ramach Pucharu Polski.

Impel Wrocław - ŁKS Commerceon Łódź 3:0 (25:21, 28:26, 25:18)