Reklama

Kończą budowę Jarmarku Bożonarodzeniowego

23/11/2010 00:00

Od zeszłego tygodnia na wrocławskim rynku i ulicy Świdnickiej montowane są drewniane domki oraz dekoracje świąteczne. To znak, że wielkimi krokami zbliża się kolejny już Jarmark Bożonarodzeniowy.

Choć prace montażowe rozpoczęto 17 listopada, przygotowania do wrocławskiego jarmarku trwają już niemalże od lipca. W ciągu ostatnich miesięcy organizatorzy starali się pozyskać polskich i zagranicznych wystawców oraz dopełnić wszelkich niezbędnych formalności.



Zaprojektowano także nowe elementy jarmarku, którymi w tym roku będą słynne wrocławskie krasnale. Nieśmiały krasnal Prezentuś, wrocławski pomocnik św. Mikołaja to główny bohater tej imprezy, którego będzie można na rynku spotkać tylko w okresie przedświątecznym.

Reklama


Wzorem ubiegłych lat we Wrocławiu pojawią się kupcy z Polski, Czech, Niemiec, Austrii, Holandii, Łotwy, Litwy i Węgier. Przywiozą ze sobą lokalne produkty i smakołyki, jakich na co dzień nie można kupić w mieście. Nowością w tym roku będą jadalne kasztany oraz rybne frykasy z Doliny Baryczy, z karpiem ze Stawów Milickich na czele. Nie zabraknie także świątecznych łakoci oraz kolorowych zabawek i wyrobów artystycznych.



Na najmłodszych ponownie czekać będą kolorowe karuzele oraz Bajkowy Lasek, w którym zagoszczą postacie ze znanych bajek.

Reklama


Wielkie otwarcie jarmarku już w ten piątek, 26 listopada!



Zobacz zdjęcia z budowy jarmarku!




js

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości