Koszykówka: Porażka WKK Wrocław

2009-10-29, Autor: Piotr Kolisko
Młodzi podopieczni trenera Sebastiana Potocznego rozegrali kolejne spotkanie ligowe.

Kolejne spotkanie w II lidze koszykówki mężczyzn rozegrał zespół WKK OBIEKTY Wrocław. Przeciwnikeim drużyna trenera Sebastiana Potocznego był zespół KS OPEN BASKET Pleszew a mecz odbył się w Hali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Pomimo ambitnej gry Gospodarze przegrali 55:90 prezentując koszykówk mądrą i poukładaną a jednak często niesioną młodzieńczą fantazją. Wynik 38-37 po pierwszych dwóch kwartach spotkania dla drużyny z Pleszewa niczego jeszcze nie przesądzał a fragment doskonałej obrony strefowej, którą zaprezentowali koszykarze WKK w końcowych minutach drugiej kwarty pozwalał mieć nadzieję, iż wrocławianie wygrają ten mecz.

Niestety załamanie gry w ataku zepołu z Wrocławia sprawił, iż młodzi koszykarze w trzeciej i czwartej odsłonie spotkania rzucili tylko 18 punktów co przy doskonałej skuteczności zawodników z Pleszewa było zdobyczą zbyt niską by zawodnicy WKK mogli mysleć o końcowym sukcesie.

W zespole trenera Potocznego najlepiej punktowali: Sebastian Zwolak 15 punktów oraz Piotr Niedźwiedzki który zapisał na swoim koncie 13 oczek. W najbliższym spotkaniu zespół WKK zmierzy się z dryżyną KKS Siechnice