Liga Mistrzyń we Wrocławiu: Nasze siatkarki walczyły z faworytkami

2014-11-26, Autor: red
Impel Wrocław przegrał 0:3 z Eczacibasi Stambuł w II kolejce Ligi Mistrzyń, ale niewiele brakowało, by siatkarki Tore Aleksandersena w pierwszym secie sprawiły sensację.

W pierwszym secie Impel wyglądał naprawdę dobrze, a przede wszystkim równo. Zaczęło się od remisów 4:4 i 6:6, ale na drugiej przerwie technicznej przyjezdne prowadziły 8:6. Impel jednak szybko odrobił straty, a nawet wyprzedził rywalki (14:13). Gdy jednak Eczacibasi wypracowało trzypunktową przewagę (18:15) wydawało się, że już nie odpuści tej partii.

Impelki odrobiły jednak straty i przy stanie 23:21 miały piłkę w górze, ale zablokowana została Mroczkowska. Pierwszą piłkę meczową miały i tak gospodynie. Nie wykorzystaliśmy jej i zaczęła się gra na przewagi. Swoją szansę miały obie drużyny, ale więcej zimnej krwi zachowały Turczynki i po ciekawej końcówce wygrały 31:29.

Dwa kolejne sety padły też łupem gości, chociaż trzeba przyznać, że zwłaszcza trzeci partia mogła się potoczyć różnie. Zaczęliśmy co prawda od 0:4, ale potem wyszliśmy na prowadzenie 13:10. Szybko jednak przyjezdne nas doszły wygrały do 21.

- Muszę pochwalić moje zawodniczki za solidną grę. Z drugiej jednak strony w pierwszym i trzecim secie podejmowaliśmy złe taktyczne decyzje w ważnych momentach. To główny problem. Nie wytrzymaliśmy presji. Myślę, że mogliśmy wygrać seta czy dwa, ale powinniśmy być bardziej agresywni – skomentował spotkanie Tore Aleksandersen.

- To był dla nas bardzo trudny mecz. Trochę zabrakło nam szczęścia, zwłaszcza w drugim secie. Walczyłyśmy jednak do końca. Mam nadzieję, że to będzie dobry prognostyk przed kolejnymi spotkaniami – mówiła kapitan wrocławianek Joanna Kaczor.

Impel Wrocław – Eczacibasi Vitra Stambuł 0:3 (29:31, 16:25, 21:25)

Impel: Mroczkowska 11, Topić 4, Gryka 5, Kaczor 17, Ptak 5, Kauffeldt 3, Sawicka (libero) oraz Kwiatkowska, Hanke i Cutura. Eczacibasi: Neslihan 11, De La Cruz 13, Poljak 15, Larson-Burbach 9, Furst 11, Ozdemir 1, Kuzubasioglu (libero) oraz Cansu, Gumus 1 i Yilmaz 1.