Wiadomości

Maratończycy przebiegli przez Wrocław. Najszybsi Kenijczycy [WYNIKI, ZDJĘCIA]

2014-09-14, Autor: Tomek Matejuk
W niedzielę 14 września ulicami naszego miasta po raz 32. w historii przebiegli maratończycy. Bezkonkurencyjni okazali się Kenijczycy, którzy zajęli pierwsze sześć miejsc, a zwyciężył Felix Kipkorir Kangogo z czasem 2:13:41. Do mety dobiegło ponad 3,8 tys. biegaczy.

W niedzielę 14 września ulicami naszego miasta przebiegli uczestnicy 32. Wrocław Maratonu.

Mimo że pierwotnie limit czasu został ustalony na 6 godzin, to dyrektor maratonu Marek Danielak wydłużył czas na przebiegnięcie całego dystansu i zdecydował, że organizatorzy poczekają na wszystkich biegaczy. Ostatecznie maraton ukończyło ponad 3,8 tys. osób.

>Obejrzyj galerię zdjęć z 32. Wrocław Maratonu

Najszybsi okazali się Kenijczycy, którzy zajęli pierwsze sześć miejsc. Zwyciężył Felix Kipkorir Kangogo z czasem 2:13:41, na drugiej pozycji uplasował się Edwin Kirui (2:16:33), a na najniższym stopniu podium stanął David Metto (2:17:20).

Na dziesiątym miejscu zawody ukończył najszybszy z Polaków - wrocławianin Grzegorz Gronostaj (2:32:50).

>Zobacz pełne wyniki 32. Wrocław Maratonu

Zawodnicy wystartowali z alei zachodniej Stadionu Olimpijskiego punktualnie o godzinie 9.

Trasa 32. Wrocław Maratonu (główne ulice): Start Stadion Olimpijski → al. Różyckiego → al. Kochanowskiego → ul. Toruńska → al. Kasprowicza → Obwodnica Śródmiejska → ul. Popowicka → al. Śląska → ul. Lotnicza → ul. Legnicka → Podwale → ul. Piłsudskiego → ul. Grabiszyńska → al. Hallera → ul. Armii Krajowej → ul. Borowska → ul. Komandorska → ul. Piłsudskiego → ul. Świdnicka → ul. Kazimierza Wielkiego → pl. Solny → Rynek → ul. Grodzka → ul. Katedralna → most Tumski → pl. Bema → ul. Sienkiewicza → ul. Grunwaldzka → most Szczytnicki → al. Różyckiego → Stadion Olimpijski Meta.

- Trasa była bardzo dobrze przygotowana i zabezpieczona, nikt nie mógł pomylić drogi - ocenił po zakończeniu biegu Marek Danielak.

Również zawodnicy, których spotkaliśmy na mecie, bardzo dobrze oceniali przygotowanie maratonu, nie mieli żadnych zastrzeżeń do organizatorów.

W trakcie maratonu nie zabrakło też imprez towarzyszących, w tym m.in. konkursu na najlepszy doping, sztafety charytatywnej „Bieg po Nadzieję” czy Biegu Rodzinnego Śląska Wrocław. A gościem specjalnym maratonu był Yared Shegumo.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 5