7 marca w klubie WZ zagrają Lipali i Hetane.
O godzinie 19:30 w klubie WZ usłyszeć będzie można dźwięki psychodeliczno - corowo - grungeowe, pełne poszarpanych mrocznych melodii typowych dla hc.
Będzie to koncert grupy Lipali, w skład której wchodzą Tomek "Lipa" Lipnicki, Adrian "Qlos"Kulik i Łukasz "Luk" Jeleniewski.
Tomek "Lipa" Lipnicki był liderem słynnego Illusion. Trzy pierwsze krążki osiągnęły status "złotej płyty", czyli ponad 50 tys. sprzedanych egzemplarzy każdego tytułu. Dwa ostatnie powoli osiągają ten sam pułap. Zespół był kilkakrotnie nominowany do Fryderyków.
W 2004 już jako trio została wydana płyta Lipali "Pi" materiał 3 - miejskiej formacji Lipali nawiązuje do źródeł muzycznych fascynacji lidera. Materiał zawarty na płycie "Pi" jest głęboko osadzone w stylistyce stricte rockowej, nawiązującej raczej do klasyki tego gatunku i niewiele ma wspólnego z tak modnym obecnie brzmieniem spod znaku new metal. Lipa po raz kolejny udowadnia, że jest jednym z najlepszych wokalistów rockowych w Polsce. Niewielu jest bowiem rodzimych rockman"ów, którzy tak jak on, zupełnie od niechcenia, pokonują karkołomne nieraz wokale.
Obok Lipali na scenie klubu WZ pojawi się zespół Hetane. To grupa muzyków łączących brudną elektronikę z brzmieniem zardzewiałych gitar, industrialne bity z trip hopowym rytmem. Pięcioosobowy band z kobiecym wokalem opowiadający historie o ludzkich maszynach, ekscentrycznych duchach i pierwotnych instynktach.
Najmocniejszym punktem Hetane jest jedna z najlepszych obecnie rockowych wokalistek w naszym kraju - Lijen (Magda Oleś). Z utworem Ken-Ke-Lai - Hetane znalazł się na płycie polskich debiutantów Minimax.pl Piotra Kaczkowskiego. Wziął udział w projekcie muzycznym Wyspiański Wyzwala. Gościł na albumie "IN" Agressivy 69 z tekstem i głosem Oleś w Destruction. Płytowym debiutem Hetane była wydana własnym nakładem płyta "We Are The People"- 2007. W 2009 grupa doczekała się pełnowymiarowego debiutu "Machines.
Bilety: 35 do 45 zł.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze