Niespodzianka w Orbicie! Impel rozgromiony, brąz dla rzeszowianek! [RELACJA]

2017-04-19, Autor: Paweł Prochowski

Siatkarki Impelu Wrocław były faworytkami rywalizacji o brązowe medale Orlen Ligi. W pierwszym meczu przegrały co prawda z Developresem Rzeszów 2:3, ale w rewanżu miały szybko rozprawić się z niżej notowanym rywalem. Tymczasem rzeszowianki obnażyły wszystkie słabości Impelek i sensacyjnie, ale całkowicie zasłużenie wygrały 3:0, dzięki czemu wywalczyły brązowe medale mistrzostw Polski.

Developres SkyRes wygrał pierwszy mecz u siebie po trudnym, pięciosetowym boju, ale nie była to zaliczka, która stawiałaby rzeszowianki w roli faworytek przed rewanżem. By wywalczyć brązowe medale, siatkarki z Podkarpacia musiały pokonać Impelki w drugim spotkaniu lub ewentualnie przegrać 2:3 i liczyć na powodzenie w złotym secie. W przypadku gospodyń środowego starcia sprawa wyglądała bardzo podobnie - zwycięstwo 3:0 lub 3:1 dawało im brąz, a wynik 3:2 oznaczał konieczność rozgrywania dodatkowej partii. Przegrana nie wchodziła w grę.

Niestety, lepiej do tego spotkania przygotowały się siatkarki Developresu. Impelki nie miały zbyt wielu argumentów w walce ze świetnie dysponowanym rywalem. W pierwszym secie gra była wyrównana, ale w końcówce rzeszowianki odskoczyły i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wykonując tym samym pierwszy krok w stronę brązowego medalu. Druga partia rozpoczęła się od wyniku 6:0 dla rzeszowianek, a ta przewaga pozwoliła im kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie do samego końca. Po dwóch setach było już 2:0 dla Developresu. Impel musiał zacząć wygrywać, bo rzeszowianki były już jedną nogą na podium Orlen Ligi.

Problemy wrocławianek z przyjęciem zagrywki rywalek przekreślały szansę na wyprowadzenie skutecznych ataków. Bohaterką spotkania została zawodniczka Developresu Kremena Kamenova (MVP całego pojedynku), która wzięła odpowiedzialność za zdobywanie punktów w najtrudniejszych momentach gry, jednocześnie pozostając najlepiej punktującą siatkarką meczu. W trzecim secie rzeszowianki kontunuowały swój koncert gry i ostatecznie zwyciężyły 25:17, a w całym meczu 3:0. Niespodziewanie, ale z całą pewnością zasłużenie.

Wrocławianki tym samym zakończyły sezon na czwartej pozycji. To wbrew pozorom dobry wynik, zważywszy na przedsezonowe zapowiedzi, jednak apetyt rósł w miarę jedzenia, a po drugim zespole w rundzie zasadniczej można było spodziewać się czegoś więcej niż czterech porażek w play-offach. Dodajmy jednak, że słabsza forma Impelu zgrała się z kompletnie nietrafionym i niesprawiedliwym systemem walki o mistrzostwo Polski. Play-offy mają to do siebie, że jeden, a czasem nawet dwa słabsze mecze nie przekreślają jeszcze szans danego zespołu, pod warunkiem, że gra się do trzech zwycięstw. Formuła "mecz i rewanż" w najwyższej klasie rozgrywkowej jest krzywdząca dla rozgrywek i kibiców.

Sezon 2016/2017 Orlen Ligi przeszedł do historii. Czwarty raz z rzędu mistrzem Polski zostały siatkarki Chemika Police, które w finale dwukrotnie pokonały Budowlanych Łódź.

Impel Wrocław - Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (20:25, 16:25, 17:25)

Pierwszy mecz: 2:3.
Developres SkyRes Rzeszów wywalczył brązowe medale Orlen Ligi.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1