Niespodzianka we Wrocławiu! Ślęza przegrywa po dogrywce! [RELACJA, GALERIA]

2017-03-18, Autor: prochu

Ślęza Wrocław przegrała w pierwszym meczu play-off z Basketem 90 Gdynia 74:79. Wrocławianki jeszcze w czwartej kwarcie przegrywały siedemnastoma (!) punktami, ale zdołały doprowadzić do dogrywki. W niej lepsze okazały się koszykarki Basketu 90.

Na otwarcie play-offów kibice we Wrocławiu obejrzeli efektowne spotkanie, w którym nie zabrakło zwrotów akcji i przede wszystkim nieoczekiwanego rozstrzygnięcia. Ślęza - zwycięzca sezonu zasadniczego - przegrała z ósmym zespołem tabeli po dogrywce, choć dodatkowego czasu gry mogło w ogóle nie być. Nieco ponad osiem minut przed końcem czwartej kwarty wrocławianki przegrywały aż 47:64.

Od samego początku gra Ślęzie się nie układała. Zdobywanie punktów przychodziło z dużym trudem, a że i obrona nie stała na wysokim poziome, to Basket 90 szybko wypracował sobie kilka punktów przewagi. Świetnie spisywała się Carolyn Swords. Amerykanka zdobyła w całym meczu 16 punktów, choć miała duże problemy z faulami, przez co na parkiecie spędziła zaledwie 16 minut.

Ślęza starała się odrabiać straty, ale w pierwszej połowie na bliżej niż trzy punkty się nie zbliżyła. Na półmetku gdynianki prowadziły siedmioma oczkami. Po trzeciej kwarcie, najsłabszej w wykonaniu wrocławianek, było już 61:47 dla przyjezdnych. Jednak to i tak nie było ich najwyższe prowadzenie, bo na początku czwartej ćwiartki, po akcji 2+1 Dominiki Miłoszewskiej, zrobiło się 47:64.

Gdy wydawało się, że emocje się skończyły, wrocławianki wzięły się do odrabiania strat. Ich powrót do gry był imponujący. Akcja za akcją, minuta po minucie, przewaga Basketu topniała. Na nic zdały się podpowiedzi z ławki trenera gości, Marka Lebiedzińskiego. Ślęza szła za ciosem i rzutem na taśmę doprowadziła do dogrywki! Kluczowe były trzy celne rzuty wolne Agnieszki Kaczmarczyk oddane na 20 sekund przed końcem.

Dogrywkę lepiej zaczęły miejscowe. Gdy dwa punkty zdobyła Nikki Greene, hala AWF-u eksplodowała radością. Wszystko wskazywało na to, że już nic nie zatrzyma wrocławianek na drodze do pierwszego zwycięstwa w play-offach. Jednak wtedy koszykarki z Gdyni rzuciły siedem punktów z rzędu, co było już przewagą nie do odrobienia. Ostatecznie to gdynianki cieszyły się z pierwszego zwycięstwa w tej rywalizacji.

Kolejne spotkanie już w niedzielę - 19 marca - o godzinie 18:30 w hali AWF.

Ślęza Wrocław - Basket 90 Gdynia 74:79 pd. (16:22, 23:24, 8:15, 23:9, d: 4:9)
Ślęza: Zoll 19 (2), Kastanek 15 (3), Greene 13, Rymarenko 8 (2), Koperwas 8 (1), Kaczmarczyk 5, Sklepowicz 4, Treffers 2, Majewska 0, Skobel 0.
Basket 90: Swords 16, Miłoszewska 14 (1), Skerović 14 (3), Grigalauskyte 10 (1), Podgórna 9, Rembiszewska 6, Puss 6, Kotnis 4.