Reklama

Nowe Horyzonty: Polecamy na niedzielę

24/07/2011 00:00

Każdego dnia festiwalu Nowe Horyzonty prezentowanych jest ponad 50. filmów. Do 31 lipca, codziennie będziemy Wam podpowiadać, na które z obrazów warto się wybrać.

W niedzielny poranek proponujemy interesujące spojrzenie niemieckiej reżyserki Maren Ade na pełen sprzecznych emocji związek dwojga trzydziestolatków. Bohaterowie „Wszystkich innych”, Chris i Gitti jednocześnie przyciągają się i odpychają, co rusz uciekają się do konwencji uczuciowej gry, która służy tylko i wyłącznie zatuszowaniu wdzierającej się do ich życia i związku nudy.



Prawdziwym hitem nie tylko tego dnia, ale także tegorocznej edycji festiwalu z pewnością okaże się film jednego z najoryginalniejszych i najbardziej znanych polskich reżyserów Lecha Majewskiego”,”Młyn i krzyż”. To malowniczo opowiedziana historia pięknego obrazu „Drogi krzyżowej” Pietera Bruegla, o którym tak naprawdę nie wiele obecnie wiadomo. To wspaniały polski film z doborową obsadą światowych, choć bardzo europejskich aktorów.


Niemiecki obraz a la retro „Śpiąca dziewczyna” Rainera Kirberga będzie natomiast doskonałą propozycją dla miłośników historii sztuki, a w szczególności radykalnej sceny artystycznej minionych lat.



Weekend zakończy pokaz na rynku nowego filmu Mike‘a Leigha, „Kolejny rok”. nominowany w tym roku w kategorii „Najlepszy scenariusz oryginalny” do statuetki Oskara obraz jest pełną uroku i ciepła historią o życiu szczęśliwego, angielskiego małżeństwa, ich rodziny i przyjaciół. Na przestrzeni czterech pór roku w życiu Toma i Gerri gości zarówno przyjaźń, radość oraz nadzieja, jak i samotność, smutek czy rozpacz związana z odejściem najbliższych.



***


„Wszyscy inni”, reż. Maren Ade, Niemcy 2009, 119 min., Multikino 9, godz. 10.00.


„Młyn i krzyż“, reż. Lech Majewski, Polska, Szwecja 2010, 96 min., Helios 8, godz.16.15.


„Śpiąca dziewczyna” , reż. Rainer Kirberg, Niemcy 2011, min. 105, Helios 2, godz. 18.45.


Pokaz w rynku - „Kolejny rok“, reż. Mike Leigh, Wielka Brytania 2010, 129 min., godz. 22.00.


***


Wyboru prezentowanych przez nas propozycji filmowych dokonał producent i scenarzysta Arkadiusz Wojnarowski. Publiczności telewizyjnej znany jako aktor z filmów i seriali z lat ‘80 m.in. „Jeśli się odnajdziemy”, „Janka”. Wraz z podróżnikiem Ryszardem Czajkowskim prowadził w TVP 1 program podróżniczy pt .”Wędrowiec, czyli podróże małe i duże”. Jest założycielem i prezesem Fundacji im. Ferdynanda Magellana oraz stałym ekspertem prawnym w programach TVP 1 „Sprawa Dla Reportera” i „ Między Nami”. Autor scenariuszy i reżyserii filmów krótkometrażowych „Egipt”, „ Podróże z Rybą” oraz „Nation”. Wykłada na Uniwersytecie Wrocławskim scenopisarstwo i produkcję filmowo-telewizyjną. Obecnie pracuje przy filmie „Crulic – Droga Na Drugą Stronę” autorstwa uznanej rumuńskiej artystki Anci Damian.



js

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości