Pewne zwycięstwo koszykarzy Śląska [RELACJA]

2017-02-19, Autor: prochu

Koszykarze Śląska Wrocław pokonali na wyjeździe Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 69:57 w spotkaniu 24. kolejki grupy D koszykarskiej drugiej ligi.

Pierwsze minuty spotkania były dość wyrównane - głównie za sprawą celnych rzutów Wojciecha SuprunaŁukasza Malinowskiego z Polkątów - jednak z biegiem czasu Śląsk zaczął przeważać. Gospodarze nie potrafili zatrzymać Mateusza Stawiaka, który rzucił pierwsze siedem punktów w meczu dla WKS-u.

Przewaga podopiecznych Dominika Tomczyka była wyraźna, a w drugiej kwarcie momentami wynosiła już siedemnaście "oczek". Wrocławianie mieli wszystko pod kontrolą i wydawało się, że pewnie zmierzają po kolejne ligowe zwycięstwo.

Po zmianie stron gospodarze zaczęli jednak krok po kroku odrabiać straty, a po punktach Sławomira Dźwilewskiego w trzeciej minucie drugiej połowy, Śląsk prowadził już tylko sześcioma "oczkami". Co więcej, chwilę potem Wojciech Suprun rzucił cztery punkty z rzędu, doprowadzając do stanu 43:45. Sytuację uspokoił Maciej Krakowczyk, który popisał się celnym rzutem za trzy i pewnie wykorzystywał rzuty wolne. Zawodnik Śląska zdobył siedem punktów w trzech kolejnych akcjach, a wrocławianie znów "odjechali" rywalom.

Czwarta kwarta do złudzenia przypominała pierwszą połowę. Śląsk wyciągał na bieżąco wnioski, w pełni kontrolował sytuację na parkiecie i nie dał już się zaskoczyć. Ostatecznie skończyło się na dwunastopunktowej wygranej, co należy uznać za sprawiedliwy rezultat.

Kolejne spotkanie wrocławianie rozegrają dopiero w przyszłym miesiącu - 2 marca w Kosynierce podejmą GimBasket Wrocław.

Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie - Śląsk Wrocław 57:69 (14:21, 15:22, 17:11, 11:15)
Polkąty Maximus: Suprun 18, Bartnicki 11 (2), Dźwilewski 7, Zubik 7 (1), Malinowski 6, Cidyło 4, Kubiak 3, Giniewski 1, Beluch 0, Cieśla 0.
Śląsk: Krakowczyk 13 (2), Musiał 12 (2), Stawiak 12 (1), Dziewa 11, Jakubiak 8 (2), Musijowski 6, Żeleźniak 5 (1), Ratajczak 2, Wysocki 0, Wilczek 0, Bożenko 0.