Pewne zwycięstwo WKS-u w sparingu [VIDEO]

2017-01-26, Autor: prochu

Śląsk Wrocław wreszcie wygrywa! Podopieczni Jana Urbana pokonali w sparingu niezbyt wymagającego rywala, jakim był Łokomotiw Gorna Orjachowca 2:0, a bramki zdobyli Kamil Biliński i Ryota Morioka.

Wrocławianie od samego początku byli stroną przeważającą, prowadzenie objęli dopiero w 22. minucie. Robert Pich uderzał z lewego skrzydła, jeden z obrońców zablokował jego uderzenie, ale piłka trafiła pod nogi Kamila Bilińskiego, który nie miał problemów z wpakowaniem jej do siatki. Jeszcze przed przerwą piłkarze WKS-u powinni strzelić kolejne bramki, bo dogodne sytuacje mieli Piotr CelebanRobert Pich. Tymczasem rywale nie kwapili się do ataków, ale po jednym z nich futbolówka zatrzymała się na słupku bramki Śląska.

Wynik ustalił Ryota Morioka, który wpisał się na listę strzelców wykańczając trójkową akcję WKS-u. Łukasz Madej z prawej flanki zszedł do środka, odegrał na skrzydło do wybiegającego Bilińskiego, a ten dośrodkował w pole karne, gdzie najlepiej odnalazł się Japończyk.

Kolejne spotkanie wrocławianie rozegrają w sobotę (28 stycznia), a ich rywalem będzie gruziński Saburtalo Tbilisi.

Śląsk Wrocław - Lokomotiv Gorna Orjachowica 2:0 (1:0)
Bramki: Biliński 22', Morioka 70'
Śląsk: Pawełek (45 Kamenar) - Pawelec (75 Zieliński), Kokoszka (60 Dvali), Celeban, Dankowski, Pich, Kovacević (60 Stjepanović), Riera (75 Roman), Madej (75 Grajciar), Morioka, Biliński (85 Mervo).