Piękne strzelanie w Oławie! Ślęza wraca na zwycięską ścieżkę [RELACJA, WIDEO]

2017-06-15, Autor: Paweł Prochowski

Piłkarze Ślęzy Wrocław pokonali rezerwy Miedzi Legnica 2:0 w spotkaniu 33. kolejki piłkarskiej trzeciej ligi. Zwycięstwo podopiecznych Grzegorza Kowalskiego było jak najbardziej zasłużone, a piękne bramki na wagę trzech "oczek" strzelili Maciej Firlej i Filip Olejniczak.

Ślęza od samego początku ruszyła do ataku, chcąc zatrzeć złe wrażenie po ostatnim meczu z GKS-em Jastrzębie Zdrój, który przegrała aż 0:4. Już w siódmej minucie gospodarze środowego spotkania objęli prowadzenie. Po faulu na Przemysławie Dubielu sędzia podyktował rzut wolny na 20. metrze, a bramkę ze stałego fragmentu gry, dodajmy niezwykle urokliwą, zdobył Maciej Firlej. Wrocławianie mieli jeszcze w pierwszej połowie co najmniej dwie świetne okazje do podwyższenia wyniku, ale albo świetnie interweniował golkiper Miedzi Jan Szpaderski, albo pomagali mu obrońcy. Po nieco ponad kwadransie gry po błędzie bramkarze rywali na pustą bramkę strzelał Kornel Traczyk, ale jeden z obrońców w ostatniej chwili wybił futbolówkę, ratując swój zespół. Legniczanie również próbowali znaleźć sposób na wrocławską defensywę, ale ich strzały nie zagrażały bramce Jarosława Krawczyka.

Po zmianie stron dalej trwała wymiana ciosów, jednak to Ślęza była bliższa strzelenia kolejnych goli. Dobre okazje mieli Mateusz Kluzek, Kamil Mańkowski, Adrian Niewiadomski i Filip Olejniczak, ale dopiero ten ostatni pokonał bramkarza Miedzi. W 78. minucie zawodnik przechwycił piłkę w środkowej strefie boiska, przebiegł z nią kilka metrów i pięknym strzałem w samo okienko ustalił wynik meczu. Oddajmy jednak legniczanom, że zanim Olejniczak podwyższył rezultat, mieli oni dogodne sytuacje do wyrównania. Najlepszą z nich stworzył sobie zaraz po zmianie stron Adrian Woźniczka, ale Jarosław Krawczyk nie dał się zaskoczyć po jego uderzeniu głową.

Ślęza zasłużenie wygrała i pokazała, że w młodym zespole drzemie ogromny potencjał. Wrocławianie będą mieli jeszcze jedną szansę na zaprezentowanie swoich możliwości się w tym sezonie, bowiem już w sobotę w ostatnim meczu rozgrywek zmierzą się z KS-em Polkowice.

Ślęza Wrocław - Miedź II Legnica 2:0 (1:0)
Bramki: Firlej 7, Olejniczak 78

Ślęza: Krawczyk - Molski, Wdowiak, Kucharczyk, Łątka, Traczyk (65 Mańkowski), Olejniczak, Bohdanowicz (74 Niewiadomski), Firlej (65 Jakóbczyk), Kluzek, Dubiel (85 Caliński).
Miedź II: Szpaderski - Pojasek, Małecki (53 Cieślik), Woźniczka, Dyr, Chodyga, Stachowski (83 Kisiel), Zatwarnicki (78 Januszewski), Żyliński, Wójcik, Miazga (62 Giełda).

Żółte kartki: Firlej oraz Dyr, Zatwarnicki.
Czerwona kartka: Chodyga (Miedź II, 90, za uderzenie bez piłki).
Sędzia: Tomasz Białek.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0