Pierwszy sparing Śląska Wrocław w Turcji na remis [VIDEO]

Piłkarze Śląska Wrocław mają już za sobą pierwszy mecz sparingowy zaplanowany podczas zgrupowanie w tureckim Side. Wrocławianie zremisowali z ukraińską Zorią Ługańsk 2:2. Oba gole dla Śląska padły łupem pozyskanych niedawno piłkarzy.

Wynik spotkania otworzył zespół z Ukrainy, po strzale Totowyćkyja w 15. minucie. Śląsk odpowiedział tuż przed końcem pierwszej połowy, a skutecznym strzałem popisał się Słowak Peter Grajciar. Ten nowy nabytek wrocławskiej drużyny, potencjalny następca Sebastiana Mili, popisał się ładnym strzałem po zamieszaniu w polu karnym Zorii, które powstało po kornerze dla Śląska. W drugiej połowie oba zespoły zaliczyły po jednym trafieniu. Śląsk objął prowadzenie w 50. minucie, a szczęśliwym strzelcem był kolejny nowy piłkarz w zespole, Słowak Milos Lacny. Jak podaje oficjalna strona internetowa Śląska, Lacnemu wyszedł strzał - perełka, bo nie dość, że po efektownym lobie, to jeszcze prosto w okienko bramki Zorii. Rywale z Ługańska odpowiedzieli w 75. minucie, gdy Ljubenović pokonał Jakuba Wrąbla strzałem z rzutu karnego. Warto dodać, że drużyna z Ługańska w drugiej odsłonie meczu miała też drugi rzut karny, ale strzał Budkiwśkyja w ładnym stylu obronił Wrąbel.

Zobacz bramki z meczu Śląsk Wrocław - Zoria Ługańsk:

Podczas zgrupowania w Turcji, Śląsk zagra jeszcze dwa mecze sparingowe - z bułgarskim CSKA Sofia oraz z austriackim Rheindorf Altach. Ta ostatnia drużyna to klub, z którym przez lata był związany obecny trener wrocławian Tadeusz Pawłowski.

Śląsk Wrocław - Zoria Ługańsk 2:2 (1:1)
Bramki: Grajciar (38.), Lacny (50.) - Totowyćkyj (15.), Ljubenović (75. - karny).

Śląsk Wrocław (pierwsza połowa): Pawełek - Zieliński, Celeban, Pawelec, Dudu Paraiba - Hołota, Hateley - M. Machaj, Grajciar, Dankowski - M. Paixao.
Śląsk Wrocław (druga połowa): Wrąbel - Kaczmarek, Celeban, Przystalski, Dankowski - Droppa, Danielewicz - Angielski, Ciolacu, Ostrowski - Lacny.
Zoria Ługańsk: Szewczenko (46. Santini) - Kameniuka (46. Lipartia), Wernydub (46. Pysko), Pylawśkyj, Jarmasz (62. Borodaj), Biłyj (46. Czajkowśkyj), Hrycaj (46. Ljubenović), Karawajew (46. Hordijenko), Totowyćkyj (46. Petriak), Chomczenowśkyj (62. Banasewycz), Budkiwśkyj.
Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0