Piętnaste zwycięstwo Impelu z rzędu [RELACJA]

2017-03-17, Autor: prochu

Impel Wrocław wygrał na wyjeździe z Legionovią Legionowo 3:1. Rywalki wrocławianek tylko w pierwszej partii, którą wygrały, potrafił nawiązać wyrównaną walkę, w kolejnych setach Impel był stroną przeważającą.

Czwartkowe spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia gospodyń. Dzięki dobrej i skutecznej grze Anny BączyńskiejMoniki Bociek, Legionovia objęła prowadzenie i nie pozwalała wiceliderkom z Wrocławia na zbyt wiele. Miejscowe postawiły trudne warunki - szczególnie w polu serwisowym, w efekcie czego niespodziewanie wygrały pierwszego seta.

Przegrana w pierwszej partii podziałała na Impelki jak płachta na byka - w dwóch następnych setach Legionovia zdobyła zaledwie 21 punktów! Wrocławianki grały wyśmienicie, notując serie punktowe, wobec których siatkarki z Legionowa były bezradne. Drugi i trzeci set nie był zbytnio emocjonujące, bowiem zakończyły się zwycięstwem Impelu 25:9 i 25:12.

Czwarty set był już bardziej wyrównany, ale i tak wrocławianki kontrolowały przebieg spotkania. Chociaż wrocławskie siatkarki nieco słabiej grały na zagrywce (aż pięć zepsutych serwisów), to nadrabiały skutecznymi atakami. Świetnie prezentowały się szczególnie Megan CourtneyKatarzyna Konieczna, która zresztą otrzymała statuetkę MVP spotkania. Wrocławska atakująca punktowała dziewiętnastokrotnie, z czego 13 razy atakiem, 5 zagrywką i jeden raz blokiem. Była jednocześnie najlepiej punktującą zawodniczką spotkania.

Zwycięstwo Impelek na pewno cieszy i napawa optymizmem w kontekście wtorkowego pojedynku z mistrzem Polski - Chemikiem Police. Podopieczne Marka Solarewicza konsekwentnie zagrały zagrywką, a gdy utrudniły rywalkom przyjęcie - zdecydowanie łatwiej było im zapunktować blokiem. Tym elementem Impelki zdobyły aż 16 punktów, z czego ponownie najwięcej (7) - Agnieszka Kąkolewska.

Teraz przed Impelkami przygotowania do meczu z Chemikiem Police. Wtorkowe rywalki wróciły właśnie na drogę zwycięstw – po weekendowej przegranej z Grot Budowlanymi Łódź, w środę, bez straty seta, pokonały Polski Cukier Muszyniankę Muszynę.

Hit Orlen Ligi - bo tak zapowiadane jest starcie Impela z Chemikiem - odbędzie się we wtorek, 21 marca o godzinie 18 w Hali Orbita. Bilety do nabycia na kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych STS i EMPiK.

Legionovia Legionowo - Impel Wrocław 1:3 (25:20, 9:25, 12:25, 17:25)