Piłkarze WKS-u kończą przygotowania bez porażki

2017-02-05, Autor: prochu

Śląsk Wrocław odnotował skromne zwycięstwo 1:0 z GKS-em Katowice w ostatnim sparingu przed rundą wiosenną Lotto Ekstraklasy. Gola na wagę wygranej zdobył Piotr Celeban.

Wrocławianie w pierwszych minutach lepiej wyglądali na tle pierwszoligowego rywala, a dobre okazję do strzelenia gola mieli Kamil Biliński, Ryota Morioka i Robert Pich. Szczególnie ten drugi był bliski pokonania Mateusza Abramowicza - byłego gokipera WKS-u - ale piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce. Katowiczanie nie pozostawali dłużni, a czujność Mariusza Pawełka sprawdził Tomasz Foszmańczyk. Do przerwy jednak gole nie padły.

Wynik meczu otworzył w drugiej połowie Piotr Celeban, który wykorzystał podanie Mariusza Pawelca i swoim firmowym zagraniem, czyli strzałem głową, skierował piłkę do siatki. Śląsk objął prowadzenie i miał parę niezłych okazji do podwyższenia wyniku, a najbliższy szczęścia był Kamil Biliński, który trafił w poprzeczkę.

Piłkarze WKS-u ostatecznie wygrali 1:0 i kończą okres przygotowawczy z bilansem trzech wygranych i trzech remisów. Z pewnością może cieszyć brak porażki, ale trzeba też zwrócić uwagę na klasę rywali, z którymi mierzyli się podopieczni Jana Urbana - drugoligowiec (Warta Poznań), dwóch pierwszoligowców (Chrobry Głogów i GKS Katowice), beniaminkowie ligi bułgarskiej (Lokomotiw Gorna Orjachowica) i gruzińskiej (Saburtalo Tbilisi) oraz niemiecki czwartoligowiec (Waldhof Mannheim). Miejmy nadzieję, że z silniejszymi zespołami wrocławianie będą sobie radzić równie dobrze.

Śląsk Wrocław - GKS Katowice 1:0 (0:0)
Bramka: Celeban 64
Śląsk: Pawełek - Pawelec (82 Zieliński), Kokoszka, Celeban, Dankowski, Pich (73 Roman), Kovacević, Morioka, Madej (55 Stjepanović), Riera, Bliński.