W tym roku akademickim na studia do Wrocławia przyjeżdża ponad 100 studentów z Rosji, Mołdawii, Białorusi i Ukrainy. Dzięki kampanii "Teraz Wrocław" promujacej polskie studia na wschodzie, młodzi obcokrajowcy będa mieli szansę ukończyć studia właśnie w naszym mieście.
Na uroczystym otwarciu kursu językowo-adaptacyjnego nowych studentów powitali między innymi wiceprezydent Wrocławia Jarosław Obremski, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego Bogusław Fiedor oraz dyrekytor biura promocji miasta Paweł Ramaszkan.- Serdecznie witamy we Wrocławiu- zaczął wiceprezydent- mam nadzieję, że ten czas spędzony w naszym mieście oraz samo studiowanie będą nieopowtarzalnym doświadczeniem.
- Życzę Wam fajnego studiowania i miłego życia we Wrocławiu - dodał krótko Paweł Ramaszkan. Bogusław Fiedor zaś cieszył się z takiego zainteresowania projektem. - Wrocław jest najbardziej europejskie z polskich miast. Na pewno będziecie się tu dobrze czuć- mówił.
Projekt "Teraz Wrocław" powstał w 2006 roku. Jest to jego czwarta edycja, która cieszy się największym zainteresowniam wśrod zagranicznych studentów. Celem jest promocja Wrocławia w Europie Wschodniej, ale także pomoc w adaptacji dla osób podejmujących studia w tym mieście. Jest to jedyny tego typu program w Polsce. Pierwsze trzy edycje przebiegły bardzo sprawie. W pierwszej wzięły udział 24 osoby, w drugiej 52, a trzeciej 74. W tym rozdano już ponad 100 indeksów.
"Teraz Wrocław" to współpraca kilku uczelni: Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Przyrodniczego, Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, Wyższej Szkoły Bankowej oraz Wyższej Szkoły Zarządzania "Edukacja".
Najwięcej studentów w ramach "Teraz Wrocław" przyjmą w tym roku Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny oraz dwie uczelnie niepubliczne Wyższa Szkoła Zarządzania "Edukacja" i Wyższa Szkoła Bankowa. Trochę mniej Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Dolnośląska Szkoła Wyższa. Oprócz spełnienia wszystkich kryteriów formalnych, główne wymagania, które stawiały przed zagranicznymi kandydatami wrocławskie uczelnie to znajomość języka polskiego, dobre wyniki w nauce i wysoka średnia ocen po ukończeniu szkoły.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze