Reklama

Potężny zastrzyk gotówki do budżetu miasta

24/10/2011 00:00

182 miliony złotych. Dokładnie tyle dodatkowej gotówki dostał niedawno Wrocław. Nie są to jednak pieniędzy niespodziewane, więcej – chodzi o unijne dotacje do inwestycji, z których już dawno korzystamy.

Chodzi o północny odcinek obwodnicy śródmiejskiej między mostem Milenijnym a ul. Żmigrodzką oraz o remont ul. Wyścigowej. Obie te inwestycje zostały zakwalifikowane do współfinansowania z Unii Europejskiej.






I wszystko byłoby dobrze, gdybyśmy jeszcze dostali obiecane pieniądze bezpośrednio po zakończeniu budowy. Albo przynajmniej w tym samym roku budżetowym lub choć "bez zbędnej zwłoki."
Tak się jednak nie stało - na dokończenie budów urzędnicy wzięli kredyty, które dopiero teraz można spłacić. Dlaczego dostaliśmy pieniądze dopiero po roku? Czy tylko dlatego, żeby mogły poleżeć na kontach kogoś innego (w tym przypadku Ministerstwa Rozwoju Regionalnego) i przynosić odsetki?

Zresztą część z nich nadal te odsetki przynosi nie nam - bo na konto miasta ma wpłynąć jeszcze 100 mln zł.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości