Reklama

Przedświąteczna redegustacja w Entropii

21/12/2010 00:00

Nie ma chyba lepszego momentu na obnażanie ludzkiej słabości wobec konsumpcjonizmu, jak Boże Narodzenie. Dlatego też, właśnie dziś, kiedy tysiące gospodyń szykuje świąteczne potrawy, a tłumy zakupowiczów oblegają supermarkety w Galerii Entropia otwarta zostanie wystawa „Pokaz wyrobów cukierniczych o przedłużonym okresie trwałości - Redegustacja”.

Historia dzisiejszej ekspozycji jest niezwykle ciekawa i zawiła. Przed dwudziestoma laty wystawa o tym samym tytule towarzyszyła otwarciu wrocławskiej Galerii Miejskiej, ale z racji materii twórczej w niedługim czasie przysparzała więcej kłopotów, niż zachwytów.


Po feralnej podróży do Czechosłowacji, która w przeddzień wernisażu rozpadła się na dwa odrębne państwa, sztuczne torty i ciasta grupy Lexus powróciły do kraju. Kolejne kilkanaście lat agonii lukrowanych wypieków zakończył ich niedawny pokaz w Bukareszcie.

Reklama



Tak o spektakularnym powrocie wyrobów cukierniczych o przedłużonym okresie trwałości pisze Paweł Jarodzki, członek grupy Luxus: „(…) po paru wizytach na miejskich targowiskach, okazało się, że społeczeństwo wydala z siebie jeszcze piękniejsze śmieci i odpadki niż lat temu dwadzieścia. (…) pewne wartości są nie przemijające i ludzie dalej chcą konsumować w sposób zupełni nieograniczony a przesyt i szaleństwo w dalszym ciągu przesłaniają nam to co oficjalnie deklarujemy jako sens naszego życia”.




Wernisaż dziś, 21 grudnia o godz. 18.00.

Reklama

Wystawę będzie można oglądać do 14 stycznia.



js

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości