niedziela, 27 maja 2012      Juliusza, Magdaleny, Jana
    login :     hasło :
   zarejestruj się    nowe hasło
WIADOMOŚCI  |  KULTURA I ROZRYWKA  |  SPORT I REKREACJA  |  EDUKACJA  |  BIZNES  |  FOTOGALERIA  |  VIDEO
Jesteś tu :  WrocławWiadomości
Przed wysłaniem prosimy uważnie sprawdzić,czy email adresata został podany poprawnie.

Jeśli zawiera błedy (literowki, polskie znaki itp.), wiadomość nie dojdzie ...
Poleć znajomemu
 
Adresat (email):
Nadawca:
Treść wiadomości:
 
 
Wyślij
Rozbiorą pozostałości po basenie przy ulicy Ślężnej
09 listopada 2011, autor: Jarosław Garbacz
Rozbiorą pozostałości po basenie przy ulicy Ślężnej
Od zamknięcia w 2008 roku basen przy ul. Ślężnej stale popada w ruinę
Fot. pako45/Wratislaviae Amici
Zarząd Inwestycji Miejskich na początku listopada zdecydował o rozbiórce dawnego basenu kąpielowego przy ul. Ślężnej. Od kilku lat w miejsce między ulicą Kuronia a zajezdnią tramwajową ma przenieść się V LO, ale w budżecie miasta brakuje na ten cel środków.
ZOBACZ PODOBNE
Międzynarodowy dzień wolontariusza już w poniedziałek
Zapraszamy na MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA, obchodzony tradycyjnie 5 grudnia. Uroczystość odbędzie się tego dnia, o godz. 14, w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 3, w skład którego wchodzi LO Nr IX im. Juliusza Słowackiego, przy ul. Piotra Skargi 29/31 (parter). 2011-12-04
Wrocławscy maturzyści uczą się pracy z systemami IT
Wrocławska firma MIS już po raz drugi prowadzi program praktyk dla maturzystów z Elektronicznych Zakładów Naukowych. Uczniowie mają okazję poznać od podstaw m.in. proces tworzenia i wdrażania aplikacji. 2011-11-30
Wrocławscy nauczyciele nagrodzeni
Dwadzieścia jeden nagród Ministra Edukacji Narodowej i sześćdziesiąt nagród Kuratora Oświaty – to bilans uroczystości, która odbyła się na Uniwersytecie Wrocławskim z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dolnośląscy pedagodzy otrzymali też kilkaset medali. 2011-10-14
Oferty na wyburzenie budynków można składać do 21 listopada. Zarząd Inwestycji Miejskich ma rozstrzygnąć przetarg do końca miesiąca. Do rozbiórki przeznaczone są oprócz głównego budynku także szatnie, kasy biletowe i stacja uzdatniania wody. A firma, która zajmie się porządkowaniem będzie miała za zadanie także uzupełnić wszystkie brakujące elementy w ogrodzeniu terenu.


Jak tłumaczą miejscy urzędnicy działkę przy basenie trzeba zrównać z ziemią, bo pozostawiony bez dozoru teren może stwarzać zagrożenie dla wchodzących tam osób nieupoważnionych. A obiekt mimo zamurowania drzwi i okien jest systematycznie niszczony i rozkradany przez wandali, którzy szczególnie wieczorami spożywają alkohol w pobliskim parku Władysława Andersa.
Projekt nowej siedziby V Liceum Ogólnokształcącego, które miało przenieść się z ul. Grochowej na róg Ślężnej i Kuronia pokazano już ponad dwa lata temu. Magistrat chwalił się wtedy, że budynek będzie jako pierwszy miał wielofunkcyjne boisko sportowe na dachu i całkowicie przeszkloną fasadę. W placówce miałoby się kształcić prawie tysiąc uczniów. Z planów wciąż pozostają jednak marzenia, bo na realizację tej inwestycji przed przyszłorocznymi mistrzostwami Europy w piłce nożnej brakuje pieniędzy.


basen ślężna  Kąpielisko  kuronia  V LO  park Andersa  szkoła
Przed wysłaniem prosimy uważnie sprawdzić,czy email adresata został podany poprawnie.

Jeśli zawiera błedy (literowki, polskie znaki itp.), wiadomość nie dojdzie ...
Poleć znajomemu
 
Adresat (email):
Nadawca:
Treść wiadomości:
 
 
Wyślij


Znalazłeś błąd w artykule ?
Poinformuj nas o nim.
Zgłoś błąd
 
Twój email:
Nadawca:
Treść zgłoszenia:
 
 
Wyślij
Głosy na tak: 0 Głosy na nie: 0

Podoba mi się!

Nie podoba mi się!

Całkowicie darmowy newsletter z przeglądem wydarzeń tygodnia we Wrocławiu
komentarzy: 3 | Dodaj komentarz
2011-11-09 07:27:39
~roli

trochę to smutne : zamknąć bo już za moment rozpocznie się super hiper przeszklona inwestycja (i to oświatowa !) z boiskiem na dachu; później rozpoczęcie inwestycji się przedłuża (ale przecież będzie tak superhiper) obiekt systematycznie niszczeje że aż trzeba ogłosić przetarg (bynajmniej nie na hipersuper inwestycję ale na posprzątanie bałaganu).I tak posprząta się, a plac będzie stał dalej pusty i smutny przezkolejne lata.
2011-11-09 08:52:51
~marco

Przecież trzeba było zamknąć kąpielisko bo nie daleko jest zajebiście tani aquapark gdzie żeby wybrać się rodziną trzeba kredyt zaciągnąć to jest wieloletni plan cudkiewicza na rozpieprzenie kąpielisk we wrocku bo przecież jedyny słuszny basen to aquapark
2011-11-09 09:45:35
~w

"konkurencja" z aquaparkiem to jedno (choć osobiście nie wierzę, żeby basen na Ślężnej odbierał klientów) a koszty utrzymania tego basenu to drugie. Zapewne przychody z basenu (czynnego cztery miesiące w roku) zarządzanego przez MOSIR nie pokrywały kosztów jego utrzymania. Ale czy w związku z tym zamiast go zamykać i mamić budową liceum na 1000 uczniów może lepiej było spróbować wydzierżawić cały kompleks, względnie nawet nieodpłatnie użyczyć (jakiemuś stowarzyszeniu czy innemu podmiotowi non profit) w zamian za ponoszenie kosztów utrzymania ?
Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu.
Redakcja portalu tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
komentarzy: 3 | Dodaj komentarz

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE WIADOMOŚCI
 
Alert tuWroclaw.com
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz informację z pierwszej ręki, zdjęcia lub film? Napisz do nas !
 
NAJWYŻEJ OCENIANE WIADOMOŚCI
PATRONATY
PREZENTUJEMY
© 2009 copyright - tuPolska sp. z o.o. , email: redakcja@tuwroclaw.com  |  redakcja  |  mapa strony  |  napisz do nas  |  reklama w serwisie  |  patronaty medialne
Współpraca :
Partnerzy :
Apartamenty Wrocław
Portal turystyczny Dolnego Śląska
Pozycjonowanie w Google
Wrocław z wyboru
Zachodni Portal Biznesowy
Fotoblog Wrocław
Tak to widzę...
pogoda we Wrocławiu
11°c