Śląsk bezlitosny dla Sudetów [RELACJA]

2017-01-09, Autor: prochu

Śląsk Wrocław odniósł szesnaste zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem podopieczni Dominika Tomczyka i Jacka Krzykały zdeklasowali mocny zespół, jakim są czwarte w tabeli Sudety Jelenia Góra, wygrywając różnicą aż 51 punktów - 96:45!

Niedzielne spotkanie wyglądało bardzo podobnie do piątkowego meczu, w którym Śląsk pewnie ograł MKS Otmuchów. Sudety Jelenia Góra zajmują jednak wyższe miejsce w tabeli, zaraz za prowadzącą trójką: Śląsk, Górnik Wałbrzych i Stal Ostrów, więc można było spodziewać się, że mecz będzie bardziej emocjonujący. Tymczasem jeleniogórzanie odnotowali jeszcze wyższą porażkę.

Emocje skończyły się właściwie w premierowej kwarcie. Pierwsze punkty koszykarze Sudetów zdobyli po ośmiu minutach gry, gdy przegrywali już 0:18. Do przerwy Śląsk prowadził różnicą 21 "oczek", po trzech kwartach było 63:27, a w ostatniej odsłonie gospodarze wygrywali nawet sześćdziesięcioma(!) punktami - 96:36. Ostatnie słowo należało do jeleniogórzan, którzy zanotowali serię dziewięciu punktów, ale niewiele poprawiło to ich sytuację.

Trudno wyróżnić jednego zawodnika Śląska, bowiem wszyscy zagrali bardzo dobre zawody. Statystycznie świetnie wypadł Mateusz Stawiak, który do 14 "oczek" dołożył taką samą ilość zbiórek. Siedemnaście punktów rzucił Maciej Krakowczyk (najlepszy występ w tym sezonie), a Tomasz Żeleźniak zdobył 9 punktów i odnotował osiem zbiórek.

Dzięki kolejnemu ważnemu zwycięstwu Śląsk umocnił się na pozycji lidera grupy D koszykarskiej drugiej ligi. Nad drugim Górnikiem Wałbrzych zachowuje już dwa punkty przewagi, bowiem wałbrzyszanie w niedzielę niespodziewanie polegli w Międzychodzie z Sokołem. Kolejnym meczem WKS-u będzie wyjazdowe starcie z WKK Wrocław (18 stycznia, godzina 17).

Śląsk Wrocław - Sudety Jelenia Góra 96:45 (20:4, 15:10, 28:13, 33:18)

Śląsk: Krakowczyk 17 (3), Stawiak 14 (2), Musiał 11 (2), Wilczek 11 (1), Dziewa 10, Żeleźniak 9 (1), Jakubiak 7 (1), Musijowski 7 (1), Ratajczak 5, Bożenko 5 (1), Sasik 0, Kurkowiak 0.
Sudety: Minciel 13 (1), Niesobski 10, Zuber 8 (1), Szmidt 4, Ostrowski 4, Wilusz 4, Raczek 2, Serbakowski 0, Plewa 0.