Śląsk dostał lanie od Zagłębia Lubin w meczu sparingowym

Kiepsko spisali się piłkarze Śląska Wrocław podczas pierwszego sparingu rozegranego na zgrupowaniu w Szamotułach. Zespół przegrał z Zagłębiem Lubin aż 1:4, przy okazji eksponując spore dziury w składzie.

Śląsk ten mecz tak na dobrą sprawę przegrał już w pierwszej połowie. Stracił bowiem aż trzy gole, kolejno po strzałach Jarosława Kubickiego w 34. minucie, Łukasza Janoszki w 36. minucie i Łukasza Piątka w 41. minucie. Śląsk odpowiedział tylko trafieniem Piotra Celebana w 17. minucie, a tuż po wznowieniu gry wynik potyczki na 4:1 dla Zagłębia ustalił Krzysztof Piątek.
Pewnym usprawiedliwieniem dla wrocławian może być fakt, że dzień przed meczem zaliczyli ciężkie treningi. Ale obolałymi mięśniami, a także upałem towarzyszącym meczowi, nie wszystko da się wyjaśnić. Mecz z Zagłębiem boleśnie obnażył bowiem braki kadrowe w Śląsku. Dość powiedzieć, że w spotkaniu z “Miedziowymi” zagrali dwaj piłkarze, których w drużynie zaraz może nie być, czyli obrońca Dudu i napastnik Bence Mervo! Z kolei w środku pola wieje dziurą, jakby w tę formację uderzył meteor. Z konieczności jako defensywny pomocnik zagrał Peter Grajciar, który na dziś jest jedynym środkowym pomocnikiem w drużynie. Innych po prostu brak. Dlatego trener Mariusz Rumak łata skład, jak może, dając szanse młodym: Krystianowi Misiowi, Mariuszowi Idzikowi i Michałowi Bartkowiakowi. Ale to zawodnicy, którzy dopiero rokują i nie pociągną Śląska w Ekstraklasie.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu trener Mariusz Rumak obiecał, że w nowym Śląsk na 70. urodziny klubu powalczy o najwyższe cele. Dzisiaj spełnienie tej obietnicy wydaje się być mało realne. Działacze klubu muszą się uwijać jak mrówki w mrowisku, aby szybko przeprowadzić transfery i dać trenerowi choćby komfort pracy z większą niż obecnie grupą piłkarzy. Bez tego trudno będzie mówić o poważnych przygotowaniach do nowego sezonu Ekstraklasy.

W Opalenicy: Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 4:1 (3:1)
Bramki: Kubicki (34.), Janoszka (36.), Ł. Piątek (41.), K. Piątek (50.) - Celeban (17.).

Zagłębie Lubin: Polaček - Todorovski (60. Zbozień), Guldan (60. Jach), Dąbrowski (60. Madera), Čotra (60. Dziwniel) - Janoszka (60. Janus), Ł. Piątek (60. Rakowski), Kubicki (60. Tosik), Woźniak (60. Jagiełło), Vlasko (60. Siemaszko) - K. Piątek (60. Papadopulos)
Śląsk Wrocław: Pawełek (46. Kamenár) - Zieliński (46. Pawelec), Kokoszka (46. Dwali), Celeban (71. Wiech), Dudu Paraíba (46. Miś) - Kiełb (46. Bartkowiak), Grajciar (77. Kokoszka), Morioka (71. Gosztonyi), Gosztonyi (46 Mariusz Idzik), Alvarinho (46. Dankowski) - Biliński (46. Mervó).