Ślęza planowo gromi Zagłębie i wygrywa rundę zasadniczą! [RELACJA, GALERIA]

2017-03-13, Autor: prochu

Niespodzianki nie było. Ślęza Wrocław zrehabilitowała się za ostatni nieudany mecz w Toruniu i rozgromiła przed własną publicznością Zagłębie Sosnowiec 91:51. Po takim meczu trudno chwalić jedną zawodniczkę, bo bardzo dobrze zagrał cały zespół, ale z pewnością należy zwrócić uwagę na 24 "oczka" Marissy Kastanek.

Niedzielne spotkanie miało być tylko formalnością i postawieniem kropki nad i dla koszykarek Ślęzy, ale pierwsze minuty tego nie zwiastowały. Sosnowiczanki zachowywały niezłą skuteczność i ku zdziwieniu zgromadzonej w hali AWF-u publiczności, nadawały ton rywalizacji. Jednak przy stanie 17:18 wrocławianki rzuciły dziewięć punktów z rzędu, dzięki czemu wygrały pierwszą kwartę 26:18 i rozpoczęły budowanie sporej przewagi.

Trzeba także wspomnieć o świetnej obronie 1KS-u. Gdy obrona Ślęzy zaczęła funkcjonować tak, jak życzył sobie tego trener Arkadiusz Rusin, JAS-FBG Zagłębie było bez szans. Agresywne krycie na całym boisku sprawiło, że rywalki czasami nie potrafiły nawet przeprowadzić piłki na pole ataku. W całym meczu sosnowiczanki popełniły aż 29 strat. Co gorsza dla Zagłębia, po dwunastu minutach boisko z groźną kontuzją opuściła Amanda Frost. To jeszcze bardziej utrudniło przyjezdnym rozgrywania akcji.

Przewaga Ślęzy powiększała się z minuty na minutę. I nawet częste rotacje w składzie nie wybiły z uderzenia wrocławianek. Najwięcej czasu na parkiecie spędziła Marissa Kastanek (28 minut), ale choćby Nikki Greene tylko kwadrans. Długo odpoczywała też Sharnee Zoll-Norman (grała 23 minuty), ale i tak była bliska triple-double. W niedługim czasie swojej gry zaliczyła 12 punktów, 11 asyst i aż 9 przechwytów!

Zwycięstwo 91:51 pozwoliło Ślęzie wyprzedzić Wisłę Can-Pack Kraków i wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli. Wrocławianki mogą też się pochwalić najlepszą defensywą w lidze. W całym sezonie zasadniczym straciły tylko 1305 punktów, najmniej w lidze, co daje średnio niespełna 60 traconych "oczek" na spotkanie. Teraz jednak te osiągi - choć bez wątpienia imponujące - schodzą na dalszy plan, bo rozpoczyna się najważniejsza część zmagań o mistrzostwo Polski - faza play-off.

W niej pierwszym rywalem Ślęzy będzie Basket 90 Gdynia, który zajął ósme miejsce w sezonie zasadniczym. Rywalizacja w tej rundzie, jak i w każdej kolejnej, toczyć się będzie do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa mecze już w najbliższy weekend (18-19 marca) we Wrocławiu.

Ślęza Wrocław - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 91:51 (26:18, 19:10, 25:12, 21:11)
Ślęza: Kastanek 24 (3), Rymarenko 18 (3), Zoll-Norman 12, Treffers 10, Greene 9, Sklepowicz 6, Kaczmarczyk 6, Skobel 3 (1), Koperwas 3 (1), Majewska 0.
JAS-FBG Zagłębie: King 15, Rozwadowska 13 (1), Kosałka 7, Antczak 7, Kaczor 5 (1), Dobrowolska 4, Majda 0, Rutkowska 0, Frost 0.