Ślęza ogrywa wicelidera na jego terenie! [RELACJA]

2017-04-23, Autor: Paweł Prochowski

Sporą niespodziankę sprawili w sobotę piłkarze Ślęzy Wrocław, którzy pokonali na wyjeździe Ruch Zdzieszowice 3:1 w spotkaniu 23. kolejki grupy trzeciej piłkarskiej trzeciej ligi. Bramki dla 1KS-u zdobyli Adrian Niewiadomski, Mateusz Kluzek i Maciej Firlej.

Początek spotkania nie zapowiadał tak dobrego występu piłkarzy Ślęzy. Wrocławianie przegrywali bowiem już po dziesięciu minutach, kiedy pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Dariusz Zapotoczny. Stracony gol nie podłamał piłkarzy Grzegorza Kowalskiego, a wręcz przeciwnie - wrocławianie ruszyli do zdecydowanych ataków. Te przyniosły skutek w 19. minucie, kiedy Adrian Niewiadomski wykorzystał dośrodkowanie Patryka Calińskiego i płaskim strzałem wyrównał stan meczu.

Po zdobyciu bramki żółto-czerwoni kontynuowali swój koncert. Nieco po ponad pół godzinie gry powinno być 2:1 dla Ślęzy, jednak bramkarz Ruchu Grzegorz Kleemann przeniósł piłkę nad poprzeczką po uderzeniu Jakuba Bohdanowicza. Chwilę później golkiper miejscowych był już bez szans, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Kluzek. Do przerwy wrocławianie prowadzili 2:1 i to oni grali tak, jakby byli wiceliderami tabeli.

Prowadzenie pozwoliło Ślęzie uspokoić grę i kontrolować przebieg wydarzeń na murawie. Gospodarze próbowali przedostać się pod pole karne rywali i stworzyć zagrożenie pod bramką Jarosława Krawczyka, ale poza optyczną przewagą, nie zdołali nic wskórać. Przejście do ataku pozycyjnego Ruchu dawało Ślęzie możliwośc wyprowadzenia kontrataków. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wrocławianie strzelili trzeciego gola - właśnie po kontrze - a jego autorem był wprowadzony kilka minut wcześniej Maciej Firlej. Ostatnie słowo mogło i powinno należeć do Ruchu, ale już w doliczonym czasie gry Jarosław Krawczyk popisał się świetną intwerwencją po mocnym strzale Mateusza Szatkowskiego.

Ostatecznie Ślęza wygrała w Zdzieszowicach 3:1, a oprócz samego wyniku cieszyć również może gra zespołu. Kolejnym rywalem żółto-czerwonych będzie Falubaz Zielona Góra, a starcie to odbędzie się 29 kwietnia (sobota) o godzinie 16 w Oławie.

Ruch Zdzieszowice - Ślęza Wrocław 1:3 (1:2)
Bramki: Zapotoczny 10 - Niewiadomski 19, Kluzek 35, Firlej 86

Ruch: Kleemann - Damrat, Bachor, Szatkowski, Wanat (46 Kolanko), Kostrzycki, Zapotoczny, Sotor (75 Włodarczyk), Marzec (75 Wieczorek), Nowak, Kiliński.
Ślęza: Krawczyk - Molski, Kucharczyk, Wdowiak, Caliński (73 Jarczak), Mańkowski, Olejniczak (81 Korytek), Niewiadomski, Bohdanowicz, Kluzek (46 Traczyk), Jakóbczyk (72 Firlej).

Żółte kartki: Bachor oraz Wdowiak, Caliński, Bohdanowicz.
Sędzia: Maciej Mikołajewski.