Ślęza Wrocław w półfinale Pucharu Polski! [RELACJA, ZDJĘCIA]

2017-01-27, Autor: prochu

Koszykarki Ślęzy Wrocław pokonały Pszczółkę Lublin 57:51 w pierwszym spotkaniu turnieju Final Six Pucharu Polski Kobiet, który rozgrywany jest w Krakowie. Dzięki tej wygranej wrocławianki awansowały do półfinału, gdzie zmierzą się z CCC Polkowice.

To był trzeci mecz Ślęzy z Pszczółką w tym sezonie. Tak jak dwa poprzednie, także i ten zakończył się zwycięstwem brązowych medalistek mistrzostw Polski z poprzedniego sezonu. Tym razem padło najmniej punktów, bo tylko 108. Wrocławianki bardzo dobrze broniły i to był klucz do odniesienia zwycięstwa.

Wynik otworzyła celnym rzutem za trzy punkty Zuzanna Sklepowicz. Ślęza objęła prowadzenia i nawet na moment go nie oddała. Ale nie można powiedzieć, że zwycięstwo przyszło łatwo. Lublinianki stale były "w kontakcie". Na półmetku wrocławianki prowadziły, ale tylko dwoma punktami (33:31).

Świetny w wykonaniu żółto-czerwonych był początek trzeciej kwarty. Ślęza zaliczyła serial punktowy 13:2, co pozwoliło zbudować w miarę bezpieczną przewagę. Liderką zespołu była Sharnee Zoll-Norman, która znów zaliczyła sporo asyst, ale też wiele akcji kończyła sama. W całym meczu oddała 14 rzutów z gry, najwięcej w całym zespole.

Po 30 minutach Ślęza prowadziła 51:43. Czwarta kwarta przyniosła trochę emocji, ale głównie dlatego, że wynik wciąż był sprawą otwartą. Jednak i Ślęza, i Pszczółka miały spore problemy z egzekucją akcji ofensywnych. Dość powiedzieć, że ta część gry zakończyła się wynikiem 8:6 dla lublinianek.

W drugim ćwierćfinale krakowskiego turnieju InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. rozgromił pierwszoligową Pomarańczarnię MUKS Poznań 109:40. W sobotnim półfinale Akademiczki zmierzą się z Wisłą Can-Pack Kraków (godz. 18:30), a wcześniej, bo o godz. 16, Ślęza rywalizować będzie z CCC Polkowice. Oba półfinały będzie można obejrzeć na żywo w internecie, na oficjalnej stronie Basket Ligi Kobiet.

Ślęza Wrocław - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lubin 57:51 (
Ślęza: Zoll-Norman 13, Kaczmarczyk 10, Kastanek 9 (1), Greene 9, Skobel 7, Majewska 4, Sklepowicz 3 (1), Rymarenko 2, Koperwas 0.
Pszczółka: Boyd 16 (3), Ugoka 14, Owczarzak 7, Jujka 4, Dobrowolska 4, Dorogobuzowa 3 (1), D.Mistygacz 3 (1), Madgen 0, M.Mistygacz 0.