Superpuchar dla Śródmieścia

2011-09-09, Autor: Piotr Kolisko, press
W minioną środę rozegrano mecz o piłkarski Superpuchar ligi Spartan Cup – pomiędzy drużynami Śródmieścia oraz Auto-Gągały.

Mecz w pierwszej połowie oraz w początkowych minutach drugiej był bardzo wyrównany, pomimo tego, że drużyna Auto-Gągały miała bardzo duże problemy ze skompletowaniem składu – na mecz przybyli w zaledwie siedmioosobowym składzie i nie była to pierwsza siódemka, czyli skład, który w poprzedniej edycji zdobył Puchar Ligi. Kapitan drużyny mocno nad tym ubolewał, ale część jego zawodników nie wróciła jeszcze z urlopów.

Drużyna Śródmieścia – przeciwnie – przybyła w swoim najmocniejszym składzie, wzmocniona dodatkowo nowymi zawodnikami, z pełną ławką rezerwowych.

Pierwsze minuty meczu nie pokazały tych różnic w liczności składów. Drużyna Auto-Gągały walczyła jak równy z równym. Miała nawet więcej sytuacji strzeleckich, niestety niewykorzystanych. Oczywiście, jak to zwykle bywa – niewykorzystane sytuacje lubią się mścić – pierwszego gola zdobyła drużyna Śródmieścia.

Początek drugiej połowy nadal dawał obraz wyrównanej gry, ale kolejne minuty pokazywały już przewagę Śródmieścia. Drużyna ta dysponowała długą ławką rezerwowych, co pozwalało na częste zmiany.

Zespół Auto-Gągały niestety nie miała takiej możliwości. Z minuty na minutę coraz bardziej było widać zmęczenie zawodników – tempo gry spadało. Konsekwencją tego było kolejna bramka zdobyta przez drużynę Śródmieścia. Drużyna ta złapała wiatr w żagle i zaczęła się koncertowa ich gra – strzelali kolejne widowiskowe bramki – aż do stanu 4:1.

Zawodnicy Auto-Gągały nie odpuścili – znani z ducha walki – włączyli do gry nawet bramkarza, co niestety, po pięknej akcji Śródmieścia, skończyło się kolejną stratą gola. Piłkarze Auto-Gągały jeszcze w końcowych minutach pokazali lwi pazur i strzelili drugą bramkę. Tym samym mecz zakończył się wynikiem 5:2.