Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na drogę rowerową wzdłuż ulic Kazimierza Wielkiego - Nowy Świat - Grodzka. - Istnieje duże prawdopodobieństwo, że inwestycja będzie gotowa jeszcze przed wakacjami - zapowiadają urzędnicy. To jeden z elementów projektu Rowerowy Wrocław, który okazał się bezkonkurencyjny w budżecie obywatelskim w 2014 roku.
O tym, że miasto w tym roku wcieli w życie kolejne zadania z projektu Rowerowy Wrocław, który okazał się bezkonkurencyjny w budżecie obywatelskim w 2014 roku, donosiliśmy już na początku stycznia.
- Chodzi o wyznaczenie pasów rowerowych na ulicy Nowy Świat i Kazimierza Wielkiego, od mostu Uniwersyteckiego do placu Dominikańskiego. A także o trasę, łączącą się z tą z Kazimierza Wielkiego i podpinającą ulicę Legnicką w ciągu ulicy Ruskiej - tłumaczył Daniel Chojnacki, oficer rowerowy we wrocławskim magistracie.
Jak informują przedstawiciele Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, trwają już przygotowania do ogłoszenia przetargu na drogę rowerową wzdłuż ulic Kazimierza Wielkiego - Nowy Świat - Grodzka.
- Istnieje duże prawdopodobieństwo, że inwestycja będzie gotowa jeszcze przed wakacjami - zapowiadają w ZDiUM-ie.
Jak będzie wyglądać nowa trasa?
Droga rowerowa będzie kontynuacją trasy wyznaczonej na ul. Grodzkiej od mostu Piaskowego.
- Będą to wyznaczone pasy rowerowe o szerokości minimum 1,5 metra na obydwu jezdniach na odcinku od mostów Uniwersyteckich aż do ul. Wierzbowej i placu Dominikańskiego - tłumaczą urzędnicy.
Przebudowany zostanie również chodnik na odcinku most Pomorski – ulica Kiełbaśnicza. W miejscu traktu pieszego powstanie ścieżka, a chodnik zostanie wybudowany w miejscu zieleńca.
Jak wyliczają w ZDiUM-ie, w ramach zadania zaprojektowano następujące rozwiązania usprawniające ruch rowerowy i zapewniające bezpieczeństwo: śluzy rowerowe, pasy rowerowe, odcinek wydzielonej ścieżki rowerowej – w obrębie ul. Grodzkiej i Kazimierza Wielkiego i ul. Psie Budy, przejazdy rowerowe w sąsiedztwie przejść dla pieszych, pasy buforowe (zapewniające separację ruchu ogólnego od rowerowego) oraz wyspy zabezpieczające.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze