Widok ze skrzyżowania ulic Marii Skłodowskiej-Curie i Mikołaja Reja.
Fot. Echo Investment
Ma mieć o jedną trzecią powierzchni więcej i być gotowa w 2012 roku. Pasaż Grunwaldzki zostanie rozbudowany - nowa część tego centrum handlowego zostanie wybudowana między istniejącą galeirą a zbiegiem ulic Marii Skłodowskiej-Curie i Mikołaja Reja.
ZOBACZ PODOBNE
Oficjalna inauguracja Sky Tower we Wrocławiu VIDEO 23 maja odbyła się oficjalna inauguracja Sky Tower, najwyższego kompleksu apartamentowo-handlowego w Polsce. Uroczystość rozpoczął symbolicznym przecięciem wstęgi dr Leszek Czarnecki, pomysłodawca i inwestor kompleksu.2012-05-23
Wciąż nie wiadomo jak będzie przebiegać wschodnia obwodnica z Bielan do Żernik Odcinek od Żernik Wrocławskich do Bielan jest kolejnym etapem trasy Bielany – Łany – Długołęka, czyli tzw. wschodniej obwodnicy Wrocławia. Ze względu na kontrowersje społeczne wokół jego przebiegu, a także napotkane ograniczenia techniczne, Dolnośląska Służba Dróg i Kolei zdecydowała się przedstawić kilka wariantów trasy i przeprowadzić w tej sprawie społeczne konsultacje.2012-05-21
Wał na Kozanowie już powstaje, ale będzie chronił mieszkańców dopiero za rok Od ponad dwóch miesięcy trwa budowa wału przeciwpowodziowego na najbardziej zagrożonym zalewaniem wrocławskim osiedlu Kozanów. Prace postępują sprawnie, ale ze względu na ich skomplikowanie zakończą się dopiero w maju przyszłego roku.2012-05-21
Oficjalnie przedstawiciele inwestora przyznają tylko, że rozbudowa będzie. Jednak o szczegółach rozmawiać nie chcą:
- Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania wstępnej koncepcji rozbudowy Pasażu Grunwaldzkiego. Uzgadniamy je właśnie z miastem. Szczegóły projektu będziemy mogli przekazać opinii publicznej po zakończeniu tych uzgodnień – informuje Anna Pobocha, specjalista ds. Public Relations w kieleckim Echo Investment, która jest właścicielem Pasażu Grunwaldzkiego.
Obecnie w Pasażu Grunwaldzkim na powierzchni ok. 48.700 mkw. znajduje się blisko 200 sklepów i punktów usługowych.
Na stronie internetowej Echa można znaleźć informacje, że po zakończeniu inwestycji centrum będzie miało około 65.000 mkw. powierzchni do wynajęcia. W części handlowej znajdzie się blisko 50 nowych sklepów. Rozbudowane centrum zostanie oddane do użytkowania w 2012 roku.
Pasaż po rozbudowie będzie więc dwa razy większy niż Galeria Dominikańska (Powierzchnia handlowa wynosi 30 000 mkw), ale wciąż mniejszy niż Magnolia Park (powierzchnia przeznaczona do wynajęcia to 74 428 mkw).
I à propos "uzgadniania". Raczej ze mną tzn. z miastem nie uzgadniają. Chyba jedynie z magistratem, a bardziej precyzyjnie - z jego urzędnikami... Czasy króla Ludwika, który zwykł być mówić: państwo to ja, skończyły się wraz z wybuchem rewolucji francuskiej...
to zdjęcie na artykułem to mam nadzieję tylko pomysł, jesli tak miałby w rzeczywistosci wyglądać nowy pasaż to ja dziękuję. "nowy" powienien być utrzymany w stylistyce "starego". Fajnie ze się rozbudowują, oby komunikacja między nowym a starym była dobrze zorganizowana. A co do porównania wielkości z Magnolią, to może i magnolia jest większa ale i umiejscowienie pasażu jest korzystniejsze, i zagospodarowanie przestrzeni również bardziej przyjazne dla klientów. Myślę że Pasaż jest obecnie najlepszą galerią handlową we Wrocławiu !
Pozdrawiam
2010-12-15 15:55:03 ~Gość
A parking rozbudują?
2010-12-15 16:38:43 ~Gość
Nowy? Hmmm mi tu troche zalatuje Arkadami Wrocławskimi od strony Multikina i nasypu. Stać was na coś lepszego.
2010-12-16 15:23:37 ~Gość
moim zdaniem jest to jeden z gorszych pomysłow, jakie sie ostatnio pojawiły, co do rozbudowy Wrocławia. Mieszkam w okolicach Pasazu i od dawna zastanawialam się, co planują zrobic z powierzchnią, ktorą kiedys zajmowało targowisko. Przydałoby się więcej zieleni, ławek. A skoro robią już ogrzewane ławki, to przydałby się ogrzewany park zimą, a chłodzący- latem. Nie podoba mi się ten pomysł rozbudowy. Lepiej posadzcie tam drzewa i zróbcie mały park, placyk!
2010-12-17 18:24:35 ~Gość
W końcu bardziej elegancki projekt niż ten dotychczasowy tandetny blaszak dobry na przedmieścia czy Bielany - oby tylko wybudowali w czasie..
Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.