TST Kogeneracja ogrywa strzelińskie Tygrysy

2011-01-19, Autor: Spartan, pk
W miniony weekend rozegrano kolejne spotkania największej amatroskiej ligi siatkówki we Wrocławiu - Volley Spartan Cup.

TST Kogeneracja – UKS Tygrysy Strzelin

Podczas rozgrzewki oba zespoły prezentowały sie bardzo dobrze. Już od pierwszego seta na prowadzenie wyszli doświadczeni siatkarze TST Kogeneracji. Kilka błędów zagrywki młodych Tygrysów ze Strzelina doprowadziło do stanu 17:10 dla Kogeneracji. Kiedy wydawało się,że nic niespodziewanego nie może się wydarzyć bo „starzy wyjadacze” siatkarskich parkietów w pełni kontrolują grę, na zagrywkę udał się Adrian Porada z UKS Tygrysy Strzelin. Adrian zaczął od asa serwisowego, co zmobilizowało Jego kolegów a kompletnie rozbiło przeciwników. Młodzi i ambitni chłopcy ze Strzelina dopiero teraz zaczęli pokazywać na co ich stać, odrabiając starty i doprowadzając do stanu 18:21 jeszcze dla Kogeneracji.

Trener Jerzy Wieruszewski zaskoczony słabą grą swoich podopiecznych wykorzystuje oba czasy, które na niewiele się zdają. Zawodnicy UKS Tygrysy Strzelin walczą o każdy punkt i w rezultacie wygrywają pierwszą partię spotkania 25:23. W drugim secie siatkarze TST Kogeneracji wyszli na boisko bardzo zmobilizowani i od pierwszych punktów to oni prowadzili. Utrzymując 2 punktowa przewagę przez cały set TST Kogeneracja wygrywa 25:21. W trzeciej decydującej partii spotkania doświadczenie zdecydowanie wygrywa z młodością. Kilka błędów w ataku chłopców ze Strzelina i dobra gra w bloku Piotra Ponęty z Kogeneracji doprowadzają do 6 punktowej przewagi. W rezultacie TST Kogeneracja wygrywa trzeciego seta 15:7 i cały mecz 2:1 (23:25, 25:21, 15:7 )

Najlepszym zawodnikiem zwycięskiego zespołu TST Kogeneracja wybrany został Szpak Cezary a w UKS Tygrysy Strzelin Węgliński Konrad.

MVP spotkania zawodnik TST Kogeneracji Poneta Piotr.

Bikkoplast – Średnio

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany, punkt za punkt. Nie do zatrzymania w ataku zawodnik Średnio Wojciech Radosz ale trudna do przyjęcia zagrywka Krzysztofa Wnęka oraz skuteczne ataki Marcina Klimczaka z Bikkoplastu doprowadziły do stanu 15:8. Przy 7 punktowej stracie chcąc wybić przeciwnika z rytmu, zespół Średnio decyduje sie na przerwę, która okazała się być kluczowa. Po tym czasie zawodnicy Średnio zaczynają skutecznie odrabiać straty i wynik zmienia się na 16:17. W bardzo wyrównanej końcówce świetnie w przyjęciu i obronie spisywał się Tomasz Bartnik libero Bikkoplastu przyczyniając sie do zwycięstwa swojego zespołu 25:22. Drugiego seta lepiej zaczęli chłopcy ze Średnio wychodząc na 2 punktowe prowadzenie.

Trener Benedykt Bartnik szybko mobilizuje zawodników Bikkoplastu, a skuteczny w ataku i czujny w bloku Łukasz Pawluk pomaga swoim kolegom wyjść na prowadzenie. Przez kilka kolejnych punktów aż do stanu 10:5 z pola zagrywki nie wychodzi Wojciech Krzystofik. Jednak przeciwnicy nie dają za wygraną i walczą o każdą piłkę zmieniając wynik na 20:22. Zaciętą końcówkę skutecznym atakiem kończy Marcin Klimczak i zespół Bikkoplast wygrywa całe spotkanie 2:0.

Najlepszym zawodnikiem zwycięskiego zespołu Bikkoplast wybrany został zawodnik z numerem 13 Łukasz Pawluk, a w drużynie przeciwnej numer 7 Kwaśnik Błażej.

MVP spotkania Pawluk Łukasz z zespołu Bikkoplast.

SMS Olimp – Grom Wrocław

Od początku spotkania na prowadzenie wyszedł zespół z Obornik Śląskich. Na wyróżnienie w tym secie na pewno zasłużył bardzo dobrze grający w ataku zawodnik SMSu Kamil Sajdak. Dwa błędy ustawienia i kilka błędów zagrywki zespołu Grom doprowadzają do znacznej przewagi punktowej SMSu 19:12. Jednak wykorzystując oba czasy trener Maciej Romaniszyn zmobilizował swoich podopiecznych i odrobili straty do 22:23. Nie do zatrzymania w ataku był zawodnik Gromu Michał Kuczyński. Pierwsza partię mocnym atakiem zakończył zawodnik SMSu Marek Wajer. Drugiego seta Grom Wrocław zaczął od serii własnych błędów, co skutecznie wykorzystał bardziej doświadczony zespół SMS Olimp zapewniając sobie 7 punktowe prowadzenie. Do końca seta SMS utrzymuje bezpieczna przewagę i mecz kończy się 2:0 ( 25:23, 25:19 )

Najlepszym zawodnikiem zwycięskiego zespołu SMS Olimp wybrano libero Freusa Grzegorza, a z Gromu Wrocław zawodnika numer 10 Kuczyńskiego Michała.