WroBasket: Kogeneracja wygrywa w meczu na szczycie ekstraligi

2016-10-18, Autor: prochu

Zespół TST Kogeneracji SA dzięki świetnie rozegranej czwartej kwarcie meczu z Tłustymi Szczurami odniósł pierwsze zwycięstwo w 33. edycji.

Od początku spotkania to ekipa Tłustych Szczurów nieznacznie przeważała, zachowując kilka punktów przewagi nad rywalami. Jednak ostatnia kwarta to popis aktualnych mistrzów rozgrywek - zdobyli w niej 15 punktów, tracąc jedynie 4 "oczka" i w końcowym rezultacie odnieśli ważne zwycięstwo. Do wygranej Kogenerację poprowadzili Michał ZygadłoBartosz Omiecina, zdobywając odpowiednio dziesięć i dziewięć punktów. W innym meczu ekstraligi kolejną porażkę poniósł zespół Tako. Tym razem musiał on uznać wyższość rywali z 4basket.pl. Tradycyjnie pewnym punktem 4basket.pl był zdobywca 18 punktów, Tomasz Kinal. W pierwszej połowie wynik oscylował w okolicach remisu, ale z minuty na minutę różnica pomiędzy zespołami się zwiększała i ostatecznie 4basket.pl wygrał 49:41.

W pierwszej lidze udany start zaliczyły Autotesto (wygrana 50:39 nad Clinident), MuchoBronx (48:34 z E-lastminute.pl) oraz Zielone Żabki (55:44 z Moneyball). MuchoBronx do zwycięstwa poprowadził Adam Baj, którzy rzucił 27 punktów, aż pięciokrotnie trafiając za trzy punkty. Zawodnik ten już w pierwszej połowie mógł pochwalić się imponującym dorobkiem 16 punktów, a w kolejnych kwartach poprawił jeszcze swój wynik. Dzięki jego postawie koszykarze E-lastminute.pl nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z rywalami.

27 punktów Baja nie było jednak najlepszym indywidualnym występem podczas minionego weekendu. Zawodnik Berendsenu Brzeg Dolny Paweł Kozłowski rzucił 32 punkty w wygranym starciu przeciwko TarHells 3tk. Pokonani nie mieli pomysłu na zatrzymanie świetnie grającego Kozłowskiego i ostatecznie przegrali 34:57. Nieco mniej niż zawodnik z Brzegu Dolnego, bo 30 punktów, zdobył Michał Mikołajko dla N.B.K. Jego drużyna nie dała szans Starym Dziadom i odniosła pewne zwycięstwo 77:36. Była to najwyższa wygrana w drugiej kolejce WroBasketu.

Szczegółowe statystyki dostępne są na stronie organizatora rozgrywek - wrobasket.pl.

ekstraliga:
Tłuste Szczury - TST Kogeneracja SA Wrocław 38:44 (13:12, 12:9, 9:8, 4:15)
TSZ: Stasieńko 10, Hryckiewicz 9 (1), Bogacz 6, Ferenc 5 (1), Gruszka 5 (1), Serafinowicz 2, Urbańczyk 1.
TSTK: Zygadło 10, Omiecina 9 (1), Tereniuk 6, Gołąb 5, Paweł Widawski 5, Miara 4, Sasin 3 (1), Piotr Widawski 2.

Sampraus - Sumel.pl 39:50 (12:15, 4:10, 10:14, 13:11)
SAM: Iwanowski 13 (2), W.Krawiec 6, Koźliński 4, Magyar 4, Pieniążczak 4, Barea 4, Pełka 4, J.Krawiec 0, Jędryszek 0.
SUM: Piechota 11 (1), Pietrzak 9, Suska 8 (1), Mańczak 8 (1), Jurecki 6, Więcek 3, Matras 3, Stys 2, Sarnecki 0.

4basket.pl - Tako 49:41 (16:13, 4:7, 13:10, 16:11)
4B: Kinal 18 (2), Okraszewski 13 (3), Kolisko 7, Kolowca 6, Otręba 3, Rogoziński 2, Korczyński 0, Hamerski 0, Karabiniewicz 0.
T: Olech 20 (4), Wasilewski 6, Broniecki 5 (1), Zawierucha 4 (1), Kabat 2, Chałupa 2, Bobko 2, Tytko 0, Grygorowicz 0, Hasik 0, Szczubełek 0.

HES - Hurtownia Impali CB 39:22 (10:14, 7:3, 12:3 10:2)
H: Michalczewski 10, Lewicki 7 (1), Chruściel 6, Polewiak 4, Boć-Orzechowski 4, Myrdzio 3, Woźniak 3 (1), Banasiak 2, Szczęsny 0, Zagrodny 0.
HI: Lipczyński 10 (2), Wieruszewski 5, Koruba 3 (1), Mankiewicz 2, Surmiak 2, Chudziński 0, Hetman 0, Cycak 0.

1. liga:
Autotesto - Clinident-Uniwersytet Medyczny Wrocław 50:39 (18:15, 9:4, 8:11, 15:9)
A: Jekiełek 20, Czornij 11 (1), Pepliński 9, Pośpiech 6, Kosmala 3, Kobarski 1, Wojciechowski 0, Nowakowski 0.
CUMW: Rakotoarison 10 (2), Młyńczak 8, M.Stasieńko 7, Pomianowski 6, Kowalki 5, Z.Stasieńko 3.

MuchoBronx - E-lastminute.pl 48:34 (19:9, 6:8, 14:13, 9:4)
MB: Baj 27 (5), Bodak 7 (1), Krasnodębski 7 (1), Repeć 3 (1), Bochenek 2, Nowak 2, Domka 0, Drapiewski 0.
ELM: Wyrwas 7 (1), Łojko 6 (1), Konieczny 6, Duda 6, Pakuła 4 (1), Kondratowicz 3, Łopater 2, Liszega 0, Frączek 0, Ciecierski 0.

Zielone Żabki - Moneyball 55:44 (11:19, 19:5, 10:5, 15:15)
ZŻ: Kardasz 10 (2), Pawlonka 8 (1), Michalak 7, Remian 6, Kornatka 6, Rychlik 5 (1), Ptak 5, Nowicki 4, Kukliński 4
M: Prostak 14, M.Prokopowicz 14 (2), Brożyna 7, Kubicz 4, Kozera 3, T.Prokopowicz 2.