Reklama

Wrocławianin nadzieją kartingu - i następcą Kubicy

24/06/2010 00:00

Wrocławianin, Daniel Fuchs, jest kontynuatorem kartingowych sukcesów Roberta Kubicy. W weekend będzie się ścigał na francuskim torze w Varennes.

Wrocławski zawodnik Daniel Fuchs będzie jedynym reprezentantem Polski w 2. rundzie Kartingowych Mistrzostwach Europy CIK-FIA dla kategorii KZ1 i KZ2, która w najbliższy weekend (25-27 czerwca) zostanie rozegrana na francuskim torze w Varennes.


 


Polak będzie miał do pokonania aż 82 rywali z 17 krajów. Do ścisłego finału zakwalifikuje się tylko 34 najszybszych zawodników. Fuchs w zakończonym niedawno sezonie WSK Euro Series, a więc nieoficjalnej Formule 1 kartingu, zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej klasy KZ2, zdobywając tym samym brązowy puchar.

Reklama

 


Od czasów sukcesów Roberta Kubicy w 2000 roku w Formule A oraz Mistrzostwach Świata i Europy, jest to największe międzynarodowe osiągnięcie polskiego kartingu. Dzięki temu sukcesowi Daniel został zaangażowany przez fabryczny zespół Birel na wszystkie zawody WSK World Series w tym roku i będzie reprezentował barwy oficjalnego teamu Roberta Kubicy – RK Kart. Warto wspomnieć także, że w latach 1999-2000 Robert Kubica również reprezentował fabryczną ekipę Birela.


 


Tak o swoim zbliżającym się starcie we Francji mówi sam zawodnik:

Reklama

 


- Jadę do Francji na tor w Varennes, żeby ratować swój honor. W klasyfikacji generalnej szanse na dobry wynik są nikłe, ale będę starał się jak najlepiej wypaść w pojedynczych zawodach. Moja pierwsza runda w ME w Sarno była bardzo nieudana ze względu na ogromne problemy z oponami. No cóż, było minęło.


Piotr Kolisko

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości