zamknij

Galeria

Tak może wyglądać most Wschodni i Aleja Wielkiej Wyspy. Budowa ruszy w 2014 roku

Do 2014 roku miejscy urzędnicy opracują i przygotują dokumenty niezbędne do rozpoczęcia budowy Alei Wielkie Wyspy. Inwestycję zaplanowano w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, co oznacza, że wykonawca wybuduje most Wschodni i drogi prowadzące do niego od strony ulic Krakowskiej oraz Mickiewicza, a miasto przez kilkadziesiąt kolejnych lat będzie w ratach spłacało inwestycję.

2013-01-09 Autor: mat. UM Wrocławia

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~:) 2013-01-09 21:11:22

  Na wizce nr 7, Tramwaj+ nie dość, że jedzie na Sępolno, to jeszcze po tym stary torowisku wzdłuż Mickiewicza do Mostu Zwierzynieckiego. Ba! Do tego przegubowe 115 jedzie na Grunwald i jakaś nowa linia autobusowa po obwodnicy leci:)

  0 0
 • ~wrcławianiN 2013-01-09 22:37:37

  A gdzie torowisko tramwajowe ? Planowana inwestycja będzie spłacana przez kilkadziesiąt lat a o torowisku nie pomyśleli.

  1 0
 • ~ 2013-01-09 22:55:04

  WIzualizacje dawno przeterminowane - przeca już dawno temu mówili, że "aleja wielkiej wyspy" ma być jednojezdniowa razem z mostem.

  0 0
 • ~Częsty Bywalec W.W. 2013-01-10 11:33:11

  Poprzedni projekt o właściwej przepustowości DOCELOWEJ, czyli 2x2 pasy, wyrzucili do kosza razem z naszymi pieniędzmi, a teraz kolejne 2 lata będą wysmażać nowy, ułomny, bo tylko z 1 jezdnią i tylko po jednym pasie w każdym kierunku :(((( Oczywiście pretekstem jest niezłomna postawa pseudo-eko-terrorystów z akcyjki niby troszczącej się o Park Szczytnicki i Halę, ale tak naprawdę miasto woli grubszą kasę marnować na inne rzeczy niż dołożyć tutaj i zbudować DOCELOWY most 2x2 pasy i takąż resztę trasy, która już przez Niemców była pomyślana w takim formacie aż do wylotu na Warszawę... Jak widać na powyższych wizualizacjach, najbardziej protestująca od lat ulica 9 Maja będzie najbardziej odizolowaną od nowej drogi, bo nie tylko wysokim ekranem, ale i szpalerem drzew, a i odległość od nowej jezdni wcale nie taka mała ! W tej sytuacji i przy spełnieniu tak ostrych rygorów ochrony przed hałasem i spalinami spokojnie może to być droga 2-jezdniowa, czyli docelowa i taka, jakiej potrzebuje ten gęsto zaludniony i często odwiedzany rejon miasta. Żenadą jest, że aż dwa lata potrwa ZNOWU kolejne PRZYGOTOWYWANIE inwestycji, a jeszcze większą żenadą jest zmarnowanie poprzedniego, DWUJEZDNIOWEGO, projektu i marnowanie teraz czasu i pieniędzy na kolejny, o połowę węższy, format tej drogi :( Po tylu latach protestów będzie to najbardziej odizolowana od otoczenia droga i zupełnym nonsensem i marnotrawstwem czasu i pieniędzy jest tworzenie kolejnej koncepcji,skoro gotowa jest od dawna 2-jezdniowa

  4 0
 • ~nix 2013-01-11 15:08:12

  podziękujcie pieniaczom z Akcji Park Szczytnicki - stąd opoznienia i przeprojetowanie

  3 0
 • ~xxx 2013-02-11 15:22:59

  Remont torowiska na Mickiewicza też mile widziany. A i torowisko na moście wschodnim by się przydało . Skoro musi być most wąski to może niech będzie 3 poziomowy ? 2 pasy górą w jedną stronę . 2 pasy w drugą stronę a na trzecim levelu tramwaj się zmieści . Skoro i tak na dziesiątki lat w kredyt to idzie to jak parę zeta miesięcznie dorzucą do ratki to nikt się nie kapnie :D

  2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Zdechły Osa zrobi wielką karierę?
Oddanych głosów: 9