Galeria

Testują konstrukcję z włókna szklanego, która stanie nad przejściem Świdnickim

Na terenie budowy Narodowego Forum Muzyki trwają testy konstrukcji z włókna szklanego. Właśnie z takiego materiału zostaną zbudowane wiaty przystankowe nad przejściem Świdnickim - początkowo architekci przygotowujący projekt przebudowy przejścia zakładali, że pojawi się tam specjalna membrana, ale ostatecznie zdecydowano się na pręty z włókna szklanego.
Autor: Tomek Matejuk 2014-03-28
Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 16

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~kam 2014-03-28
  20:06:04

  19 0

  Już się boję tego jak będzie wyglądała Świdnicka po przebudowie.

 • ~maro 2014-03-28
  20:18:17

  17 0

  nie bój nie bój jeszcze wybory przed przebudową

 • ~Dupczony WroPodatnik 2014-03-29
  00:58:52

  21 0

  Dutkiewicz niech sobie w swoim ogródku stawia szkaradztwa z włókna szklanego za swoje prywatne pieniądze, tudzież w swoim Ramiszowie pasy maluje i światła stawia przed domem za swoją kasę, a podziemne Przejście Świdnickie niech zostawi w świętym spokoju !!!

 • ~c 2014-03-29
  21:42:11

  18 0

  Same genialne pomysły. Co by tu panowie jeszcze ....
  Znając życie co by nie zrobili i jak tego nie testowali wyjdzie klapa tak jak zawsze i ze wszystkim. A później Pani rzecznik będzie ściemniać i pleść głupoty mając ludzi za idiotów.

 • ~gościu 2014-03-31
  14:44:55

  6 0

  MIŚ ?

 • ~Alina Urbańska 2014-07-25
  13:28:55

  2 0

  Testy przed realizacją, to racjonalny proces tego pomysłu.Okaże się jak szybko włókno szklane przyjmuje brud z otoczenia i jak radzić sobie z jego usuwaniem, będzie to konieczna praca, powinna być określona w wycenie projektu.Klatka konstrukcji szara, nie biała, pozwoliłaby zaistnieć przezroczystości poliwęglanu i np.białemu światłu podświetlenia.Gdyby była nad przejściem podziemnym \"rozrzedzona\" nie przesłaniałaby perspektywy ul. Świdnickiej a była zwiastunem, kładka przetnie, jeśli tam będzie, przejście dla pieszych w tym miejscu to absurd. Sam pomysł formy-rzeżby nowoczesnej w otoczeniu starych kamienic jest odświeżający:) jednak zdaje egzamin wtedy, gdy otoczenie wokół jest zadbane. Przed jej postawieniem,odnowienie kamienic wokół i wymiana chodnika na kamienny, nie łaty asfaltu przy Kazimierza, powinny być w pierwszej kolejności. Przejście podziemne jest praktyczne, \"zaludnione\" ale zdewastowane.Jest już dobra galeria blisko, przy pomniku B.Chrobrego i będzie miejsce na terenie powstającego Biura IMPART. W przejściu mogła by być mała z artystycznymi mini-dziełami artystycznymi ( do kupienia na pamiątkę), stworzona we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jakie miejsce w polityce mógłby zająć Rafał Dutkiewicz?


Oddanych głosów: 106