zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuwroclaw.com daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~~~Zet 2020-04-02 22:12:26

  Tokarczuk mówi: "Nie żałuję, że zamknęli kina, jest mi obojętne, że nieczynne są galerie handlowe."

 • ~~~Zet 2020-04-02 22:09:32

  'Noblistka' podkreśla, że objawiły się przez to smutne prawdy: „że w chwili zagrożenia wraca myślenie w zamykających i wykluczających kategoriach narodów i granic”. W tym trudnym momencie okazało się, jak słaba w praktyce jest idea wspólnoty europejskiej, a Unia właściwie oddała mecz walkowerem, przekazując decyzje w czasach kryzysu państwom narodowym.
  Autorka „Biegunów” zamknięcie granic państwowych uważa za największą porażkę tego marnego czasu, przez którą wróciły stare egoizmy i kategorie „swoi” i „obcy”. "Czyli to, co przez ostatnie lata zwalczaliśmy z nadzieją, że nigdy więcej nie będzie formatowało nam umysłów. Lęk przed wirusem przywołał automatycznie najprostsze atawistyczne przekonanie, że winni są jacyś obcy i to oni zawsze skądś przynoszą zagrożenie. W Europie wirus jest „skądś”, nie jest nasz, jest obcy. W Polsce podejrzani stali się wszyscy ci, którzy wracają z zagranicy" – zauważyła pisarka. "Wirus przypomina: granice istnieją i mają się dobrze" – podkreśla Tokarczuk.

 • ~~~Zet 2020-04-02 15:44:56

  Nie ma wyraźnego przepisu prawa karnego, który mógłby stosować się do osób łamiących nowe zakazy przemieszczania się i gromadzenia w miejscu publicznym, obowiązujące od 25 marca 2020 r.
  Ani 30.000, ani 5000, ani 500 zł

 • ~~~Zet 2020-04-02 15:44:02

  Głosowanie korespondencyjne to brutalny zamach na demokrację i Konstytucję która gwarantuje obywatelowi tajność głosowania. Głosowanie listem poleconym, które w niewielkim stopniu gwarantuje że głos dotrze do komisji wyborczej, ale ta komisja wie jak i kto głosował.

 • ~~~Zet 2020-04-02 15:41:51

  Rząd zakpił z Polaków uchwalając razem z PO tzw. "Tarczę" Antykryzysową, która jest biurokratycznym horrorem bardziej pomaga bankom niż polskim przedsiębiorcom i pracownikom. Cała ta nieudolna ustawa przekazuje obywatelom jedno: Umiesz liczyć? Licz na siebie! Bo potrzebnego wsparcia od rządu nie dostaniesz... no chyba, że jesteś rządem, bankiem lub urzędem.

 • ~~~Zet 2020-04-02 15:40:23

  Ustawienie przetargu pod konkretny samochód zarzucają prezesowi NBP - wygrywa koncern Mercedes z modelem za blisko pół miliona złotych. Glapiński zamawia dla siebie limuzynę z siedmioma miejscami, napędem na cztery koła, nadwoziem typu SUV i silnikiem o mocy ponad 300 koni mechanicznych.
  Organizowanie takiego przetargu w czasach pandemii to wielki skandal. Zamawiania drogiego samochodu, luksusowego ponad miarę powinno być karalne – prezes NBP może jeździć skromniejszymi autami, a jak chce kupić sobie coś drogiego, to niech to robi z własnych pieniędzy – stać go. Przez ostatnie dwa lata zarobił 1,5 miliona złotych.
  Rozpasanie tej władzy, szczególnie w sytuacji gdy setki tysięcy Polek i Polaków tracą pracę, to skandal.

 • ~~~Zet 2020-04-02 15:38:00

  Priorytetem Komisji Europejskiej nie jest dobro Europejczyków, tylko masowa zamiana populacji ("replacement"). Widzimy to na każdym kroku, od "braku respiratorów" dla umierających Włochów i Hiszpanów po masowe wsparcie finansowe dla nielegalnych muzułmańskich migrantów.

 • ~~~Zet 2020-04-02 14:59:07

  Do ~Breslau_Mock: Pewnie teraz "Sutek" Cię namiętnie 'lansuje'! Takie uroki pracy pod szefem!

 • ~~~Zet 2020-04-02 14:55:46

  W środę (1.04.2020) szef MSWiA Mariusz Kamiński poinformował podczas konferencji prasowej, że podczas roboczego spotkania przedstawicieli Komendy Głównej Policji i Głównego Inspektora Sanitarnego wypracowano procedurę przekazywania przez policję informacji dotyczących przypadków łamania zasad zwalczania epidemii w Polsce. Kamiński zapowiedział, że będzie szybka ścieżka karania osób wyłamujących się z obywatelskiej solidarności, które narażają nie tylko siebie, ale również innych poprzez łamanie zasady kwarantanny.
  Minister Kamiński poinformował, że od 2 kwietnia na mocy decyzji wojewodów Straże Miejskie i Straże Gminne zostaną poddane zwierzchniemu nadzorowi policji koordynującej pracę patrolową wszystkich służb, które mogą być w tym zakresie pomocne. – W związku ze zmianami, jakie wprowadziło rozporządzenie Rady Ministrów, zmienia się również taktyka działań służb mundurowych i policji. Znacząca część naszych policjantów będzie wykonywała intensywne czynności patrolowe na ulicach miast i mniejszych miejscowości – zapowiedział szef MSWiA.
  Komendant Główny policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk, poinformował, że dotychczasowe kontrole policyjne wykazały bardzo nieznaczny procent naruszeń przepisów kwarantanny. Na 150 tys. osób stwierdzono nieprawidłowości na poziomie zaledwie 0,5%.

 • ~~~Zet 2020-04-02 14:48:32

  Poseł K. Bosak wskazał, że rząd nie dysponuje listą adresów korespondencyjnych wyborców, a dostarczanie pakietu wyborczego bez potwierdzenia może spowodować, że trafią one w niewłaściwe ręce, a wiele osób straci prawo do głosowania.
  – Jak rząd zamierza sobie z tym poradzić pewnie dowiemy się już w piątek, ponieważ w piątek mamy spotkać się w Sejmie i dyskutować nad tymi projektami. Mam nadzieję, że dyskusja będzie nieco szersza niż na ostatnim posiedzeniu Sejmu, kiedy nie było żadnej dyskusji. Nie było ani możliwości zadawania pytań, ani wystąpień klubowych. Można było tylko złożyć wniosek formalny – powiedział Bosak.
  – Sytuacja, w której w sprawie wyborów, które mają być za miesiąc, rząd zmienia zdanie co trzy dni, jest sytuacją podważającą powagę państwa polskiego. Apelujemy do prezydenta Andrzeja Dudy, żeby przerwał swoje milczenie w tej sprawie i powiedział jak wyobraża sobie walkę o reelekcję. Apelujemy do rządu, żeby przestał wygłupiać się z tą ciągłą zmiana koncepcji przeprowadzania wyborów i podjął odważną decyzję o ich przesunięciu. Apelujemy do reszty opozycji, żeby skupiła się na sprawie bezpieczeństwa obywateli, a nie potęgowała chaos zapowiedziami bojkotów i histerycznymi deklaracjami, oskarżeniami, czy wzmaganiem konfliktu politycznego – oświadczył poseł.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej na czas epidemii koronawirusa to dobry pomysł?
Oddanych głosów: 239