zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuwroclaw.com daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny rybnickim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~protas 2019-04-24 12:42:40

  Też czytałem opinię o Wabco na http://mrfashion.pl. Wygląda na to, że sytuacja się polepszyła.

 • ~Sebastian Ryłko 2019-04-23 12:48:54

  No to yanosik sięprzyda, bo znowu kierowcy dostanąpo tyłkach, bo przecież piesi to święte krowy...

 • ~keiler 2019-04-23 07:21:03

  marnie to wygląda :-/

 • ~garym 2019-04-22 13:46:31

  mam nadzieję że spadną, klub zbankrutuje i skończy się dofinansowywanie trupa

 • ~garym 2019-04-22 03:48:55

  w Odrze?
  to niezbyt bezpieczne dla zdrowia

 • ~Dariusz Lewicki 2019-04-21 15:08:41

  Podczas projektowania terenu z ławeczkami, ścieżkami, nasadzeniami bardzo ważny jest dobór gatunków drzew. Drzewa powinny być dostosowane do lokalnych warunkach siedliskowych (dostępność wody, światła, warunki glebowe) oraz klimatycznych. Projektując zieleń, często zapominamy o docelowych rozmiarach sadzonych drzew. Obecnie w ofercie handlowej znajduje się wiele gatunków oraz odmian drzew i krzewów o różnych pokrojach i wielkościach, przez co łatwo możemy dopasować rozmiar drzewa do terenu, którym dysponujemy, tak aby za kilka czy kilkanaście lat drzewo nie stało się źródłem problemów. Warto wspomnieć, iż poza odległością od pasa drogi dla nowych nasadzeń (ta odległość nie jest wiążąca w przypadku uzupełniania luk w istniejących alejach) oraz przepisów określających odległość drzew od sieci gazowych w Polsce, nie obowiązują żadne przepisy, które regulowałyby tą kwestię. Dlatego należy się kierować zdrowym rozsądkiem oraz wiedzą o wymiarach, jakie osiągną sadzone drzewa. Osiągające duże rozmiary drzewa (np. dęby, klony, buki) zazwyczaj sadzi się w odstępach co 10-15m. Dla mniejszych drzew można przyjąć odległość co 6-8m.
  Dobór gatunków powinien uwzględniać uwarunkowania historyczne, krajobrazowe, istniejące tradycje, ale również ewentualną alergenność drzew, zawartość substancji toksycznych oraz inwazyjność gatunku.

  Czas najwyższy, żeby wymagać od wrocławskiego dendrologa wzięcia się do roboty i wymagania odpowiedzialności za drzewostan w mieście od właścicieli terenów zadrzewionych.
  Żądać posadzenia dużych drzew a nie malutkich kikutów, które obsikają psy i padną .Jest wiele szkółek, które produkują różne drzewa i potem przesadzają na wskazane miejsce. Największe drzewa oraz źle znoszące przesadzenie są wykopywane, transportowane i sadzone specjalnymi przesadzarkami zamontowanymi na samochodach ciężarowych. Wówczas sadzone są okazy przekraczające 10 metrów wysokości, a nie rzadko zdarzają się taksony przekraczające 15 metrów. Obwody takich drzew wynoszą ponad 50 cm obwodu, a sięgają często 80 cm mierzonych na wysokości 1 metra.
  Dlaczego na posadzenie drzew w obrębie miasta nie wydaje sie decyzji - tak jak na obiekt budowlany. Po 10-ciu latach to drzewo jest chronione prawem pomimo, że jego lokalizacja stwarza zagrożenie i problemy.

  - Nikt nie sprawuje opieki nad drzewostanem - zwłaszcza w miastach, przy liniach energetycznych, kolejowych, wzdłuż dróg. Drzewa sadzone byle jak i byle gdzie - małe drzewko inaczej wygląda za 20 lat.
  Drzewa stanowią olbrzymie zagrożenie, kiedy ich stan jest opłakany. W miastach - zwłaszcza topole - ich korzenie czynią olbrzymie szkody dla inżynierii podziemnej. Często system korzeniowy drzew jest kiepski i nie wytrzymuje naporu silnych wiatrów i drzewa przewracają się na budynki, samochody - czynią szkody. Czas zrobić porządek z kasztanowcami i topolami – to są drzewa do parków, terenów zielonych a nie przy budynkach i ulicach - zwłaszcza blisko budynku jest zagrożeniem.

 • ~Piotr Łoboda 2019-04-20 19:30:06

  pytam dlaczego straż miejska nie holuje takiego cudaka na parking kiedy takowy blokuje miasto?

 • ~Agnieszka Dorota 2019-04-20 17:46:13

  A może tak rekord w ilości zielonych okien i balkonów? Większość fasad naszych domów jest pusta . Tymczasem gdyby na każdym oknie byłaby jakaś zielona roślina, latem obniżało by to temperaturę budynku tak samo jak drogie instalacje zielonych ścian. Potrzeba tylko stworzyć taką modę i pomoc ludziom którzy się na tym nie znają. Zaapelować do administracji budynków , także różnych firm i ochłodzić miastom poprzez zielone ściany

 • ~Basten 2019-04-20 15:12:39

  Działajcie ZDiUM, działajcie

 • ~MiastoSmogu 2019-04-18 20:50:12

  Ilość porozrzucanych śmieci po takich imprezach czy spędach świadczy wprost proporcjonalnie o zdziczeniu i nieprzystosowaniu do życia w społeczeństwie tam się bawiących. Ale skoro do miasta, na studia przyjeżdża dziś niestety praktycznie każdy kto chce, to nie ma się czemu dziwić. Wiejskie hołoty się bawią.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tuwroclaw.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuWrocław

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tuwroclaw.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy bar na dachu centrum handlowego to dobry pomysł?

Oddanych głosów: 163